Prawoskrzydłowy Grupy Azoty Unii Tarnów, Aleksandr Bushkou przedłużył kontrakt z klubem. Doświadczony zawodnik podpisał się z tarnowskim zespołem umowę, która obowiązywać będzie do końca sezonu 2023/2024.

Aleksandr Bushkou dołączył do Alberta Sanka i Przemysława Mrozowicza, którzy w tym sezonie również zdecydowali się przedłużyć kontrakt z Grupą Azoty Unią Tarnów. Popularny Sasza po kilkunastu sezonach spędzonych jako zawodnik Górnika Zabrze w 2021 roku przeniósł się do Tarnowa. W drużynie niebiesko-białych szybko stał się jednym z liderów. Do tej pory jako zawodnik Jaskółek rzucił łącznie 123 bramki. Jego atutem są przede wszystkim skuteczność, uniwersalność, rewelacyjna kondycja fizyczna oraz bogate doświadczenie.

Zdecydowałem się przedłużyć kontrakt, bo dla mnie jest bardzo ważne to, że w każdym meczu musimy dawać z siebie 100 %, żeby uzyskać pozytywny rezultat. Nie gramy meczów, gdzie jesteśmy albo zdecydowanie lepsi lub zdecydowanie słabsi i wynik jest ustalony z góry –  wtedy czuje się prawdziwy smak zwycięstwa!  Szczególnie w tym sezonie pokazaliśmy, jaki potencjał mamy oraz że możemy wygrywać prawie z każdym w tej lidze, niezależnie od tego czy gramy u siebie, czy na wyjeździe, bo na wyjazdach nasi kibice potrafią tak nas wspierać tak, że czasem wydaje nam się, że gramy w Arenie Jaskółka. – podsumował swoją decyzję zawodnik.

Nowy kontrakt Aleksandra obowiązuje do końca sezonu 2023/2024. Zawodnikowi życzymy samych dobrych występów oraz sukcesów – sportowych oraz tych prywatnych! Powodzenia i do zobaczenia w Arenie Jaskółka!