Do Głogowa na ostatni mecz sezonu!

Trudno uwierzyć, że to już końcówka ligowych zmagań w sezonie 2023/2024. Zawodnicy Grupy Azoty Unii Tarnów sezon zakończą spotkaniem w Głogowie – jedną z największych rewelacji ostatnich miesięcy. Szykuje się ciężki mecz na trudnym terenie!

Za nami długie miesiące emocji, które regularnie dostarczają nam rozgrywki PGNiG Superligi. Do końca ligowej rywalizacji pozostało zaledwie 1 spotkanie, jednak dla kilku zespołów będzie ono kluczowe – nie wiemy jeszcze, kto zostanie Mistrzem Polski, ani która drużyna zapewni sobie udział w europejskich pucharach.

W grze o 4. miejsce gwarantujące awans do rozgrywek europejskich wciąż jest sobotni rywal Unii, Chrobry Głogów. O miejsce tuż za podium rywalizuje z Torus Wybrzeżem Gdańsk oraz Azotami Puławy, jednak to właśnie głogowianie mają największą szansę na znalezienie się w TOP4. Aby tego dokonać muszą jednak pokonać tarnowian, którzy już nie raz udowodnili, że potrafią świetnie poradzić sobie nawet na bardzo wymagającym terenie.

Podopieczni Witalija Nata mają za sobą rewelacyjną drugą część sezonu. To właśnie dzięki dyspozycji z ostatnich kilku miesięcy zagwarantowali sobie tak wysoką lokatę, a teraz zrobią wszystko, aby postawić kropkę nad „i”, czym sprawią radość nie tylko sobie, ale również spragnionym sukcesu kibicom.

O zwycięstwo na zakończenie rozgrywek będą walczyć także zawodnicy Grupy Azoty Unii Tarnów. Zespół zapewnił sobie już 7 miejsce w ligowej tabeli, które jest najwyższym w historii klubu wynikiem. Mimo to podopieczni Tomasza Strząbały w Głogowie będą chcieli zakończyć sezon zwycięstwem i pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie, a także zrewanżować się za porażkę z pierwszej rundy – Unia we własnej hali musiała uznać wyższość Chrobrego, przegrywając 23:25.

Mecz Grupy Azoty Unii Tarnów z Chrobrym Głogów otworzy ostatnią serię spotkań PGNiG Superligi. Spotkanie zaplanowane zostało na czwartek 18 maja na godzinę 19:00. Zachęcamy do śledzenia transmisji na żywo z wydarzenia, która dostępna będzie w serwisie Emocje.TV. Serdecznie zapraszamy!