Kontrakt z Grupą Azoty Unią Tarnów przedłużył kolejny tarnowianin. Jakub Kowalik jest związany z klubem od 2012 roku. Jego nowy kontrakt będzie obowiązywał do końca sezonu 2022/2023.

Skład Grupy Azoty Unii Tarnów jest już niemal kompletny. Kilka nazwisk nie jest jeszcze znanych, jednak już teraz wiadomo, że na lewym rozegraniu obok Tarasa Minotskiego, Przemysława Mrozowicza i Aleksandra Pindy zobaczymy także Jakuba Kowalika.

Dobrze znany tarnowskiej publiczności „Kowal” swoją przygodę z klubem rozpoczął w 2012 roku. Wraz z ówczesną SPR PWSZ Tarnów w 2019 roku wywalczył awans do PGNiG Superligi. W pierwszym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej zajął 6. miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców z 105 bramkami na koncie. Również sezon 2020/2021 był w jego wykonaniu udany, jednak na początku 2021 roku doznał poważnej kontuzji, która wykluczyła go z gry na długie miesiące.

Zawodnik po przebytej rehabilitacji powrócił na boisko w połowie zakończonego niedawno sezonu 2021/2022. W tym czasie zdążył udowodnić, że jest ważną częścią drużyny i jest w stanie pomóc jej w walce o kolejne zwycięstwa.

– Cieszę się, że ostatecznie udało się przedłużyć kontrakt i mogę zostać w moim rodzinnym mieście przez kolejny rok. To dla mnie bardzo ważne, że mogę występować przed lokalną publicznością i dostarczać naszym kibicom kolejne sportowe emocje. Jestem im wdzięczny za ich wsparcie i to właśnie oni najbardziej motywują mnie do działania. Czuję gotowość do gry na najwyższym poziomie i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby w kolejnym sezonie Unia zajęła w tabeli zdecydowanie wyższą pozycję. – komentuje swoją decyzję Jakub Kowalik.

Prezes tarnowskiego klubu, Krzysztof Mogielnicki, dodaje:

– Kuba udowodnił, że mimo przerwy spowodowanej kontuzją nadal może rozgrywać mecze na wysokim poziomie i być istotną częścią naszego zespołu. Podobnie jak w przypadku Ajdina, widać, że jest głodny gry i jestem przekonany, że przyniesie to pozytywne efekty w kolejnym sezonie. To bardzo utalentowany zawodnik, który z pewnością jeszcze wiele razy pokaże, na co go stać, potrzebuje jednak jeszcze trochę minut na boisku, aby powrócić do poziomu sprzed kontuzji. Jestem zadowolony, że udało nam się porozumieć i w kolejnym sezonie wciąż będzie reprezentował biało-niebieskie barwy naszego klubu.

Jakub Kowalik pozostanie zawodnikiem Grupy Azoty Unii Tarnów do 2023 roku. Kowal – życzymy samych sukcesów i świetnych występów w barwach tarnowskiego klubu!

Slide