Kociuba i Małek dołączą do pierwszego zespołu!

Zawodnicy drugoligowych rezerw Grupy Azoty Unii Tarnów – Jakub Kociuba i Korneliusz Małek – dołączą do pierwszego zespołu w najbliższym okresie przygotowawczym. Srebrni medaliści Mistrzostw Polski Juniorów będą mieli okazje sprawdzić się podczas treningów z superligową drużyną i być może w najbliższej przyszłości zasilą ich szeregi.

Jakub Kociuba i Korneliusz Małek miniony sezon reprezentowali barwy Grupy Azoty Unii II Tarnów w II Lidze Mężczyzn. W rozgrywkach zaprezentowali się bardzo dobrze, a na koniec sezonu oboje znaleźli się w najlepszej „dwudziestce” strzelców – środkowy rozgrywający Kociuba ze 114 bramkami na koncie zajął miejsce 11., natomiast grający na pozycji obrotowego Małek ze 104 trafieniami znalazł się na miejscu 17.

Ich największym sukcesem okazał się jednak wywalczony w marcu srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów. W tych rozgrywkach zawodnicy w klasyfikacji strzelców również znaleźli się wysoko – Kociuba i Małek zajęli kolejno 6 i 7 miejsce z 62 i 60 bramkami w 11 meczach.

Staramy się poświęcać dużo uwagi szkoleniu lokalnej młodzieży. To dla nas bardzo ważne, aby móc dawać szansę młodym, utalentowanym tarnowianom, którzy swoją przyszłość wiążą z piłką ręczną. Możemy obserwować, jak się rozwijają i chciałbym, aby jak najwięcej z tych młodych zawodników swoją seniorską karierę mogło rozpoczynać właśnie w naszym klubie. Jakub Kociuba i Korneliusz Małek to bardzo zdolni gracze i chcemy powoli wprowadzać ich do seniorskiej drużyny. Jestem przekonany, że przy odpowiednim zaangażowaniu szybko nabiorą potrzebnego doświadczenia i już wkrótce będziemy mogli oglądać ich na superligowych parkietach.

Kociuba i Małek już w lipcu rozpoczną z pierwszą drużyną okres przygotowawczy do sezonu 2022/2023. Życzymy powodzenia i szybkiego rozwoju sportowej kariery!