Tomasz Strząbała nowym trenerem Unii!

To już pewne – nowym szkoleniowcem Grupy Azoty Unii Tarnów zostanie Tomasz Strząbała. Jego kontrakt będzie obowiązywał do 2024 roku. Na ławce trenerskiej stworzy duet z Marcinem Janasem, który będzie pełnił funkcję drugiego trenera.

Odkąd klub poinformował o odejściu Patrika Liljestranda, nie ustawały spekulacje, kto zastąpi szwedzkiego trenera. Jednym z najczęściej wymienianych nazwisk był właśnie Tomasz Strząbała i to on w kolejnym sezonie poprowadzi zespół Jaskółek.

Tomasz Strząbała to trener bardzo doświadczony w PGNiG Superlidze. 27 lat spędził w Kielcach, gdzie od 2008 roku występował w roli drugiego trenera – najpierw u boku Bogdana Wenty, a następnie Talanta Dujshebaeva – a wcześniej współpracował z kielecką młodzieżą. W 2018 roku po raz pierwszy objął drużynę jako pierwszy trener – z MMTS-em Kwidzyn w sezonie 2018/2019 zajął 4. miejsce w lidze. Następnie przeniósł się do KSZO Ostrowca Świętokrzyskiego.

W 2020 roku powrócił do PGNiG Superligi jako trener Energi MKS-u Kalisz. Z nową drużyną w pierwszym sezonie zajął 6. miejsce, wyrównując tym samym najlepszy wynik w historii klubu. Z kolejnym sezonem kaliszanie wiązali jeszcze większe nadzieje, jednak z powodu problemów zdrowotnych szkoleniowiec musiał zrezygnować z pełnionej funkcji, a zespół przejął Paweł Noch.

Teraz jednak nowy trener Unii jest ponownie gotowy do pracy na najwyższych obrotach i już wkrótce rozpocznie pracę z nowymi podopiecznymi, po raz drugi w karierze przejmując drużynę prowadzoną wcześniej przez Patrika Liljestranda.

Przede wszystkim uważam, że Grupa Azoty Unia Tarnów jest dobrze zarządzana i idzie w dobrym kierunku. W zeszłym roku klub awansował do europejskich pucharów i podobało mi się, że wykorzystał tę okazję i przystąpił do zawodów, mimo że większość klubów na tym poziomie zrezygnowałoby z takiej możliwości, więc widać, że Unia chce iść do przodu. Tarnów ma i zawsze miał także świetne szkolenie młodzieży. Chłopcy zdobywają medale i mają okazję rozwijać się przy pierwszym zespole, a my możemy dawać im szansę na boisku. – Motywuje decyzję o podpisaniu kontraktu z tarnowskim klubem Tomasz Strząbała.

Zapytany o to, jakie cele stawia sobie na kolejne 2 sezony z Una i jaki widzi potencjał w zawodnikach odpowiada krótko:

chcę z drużyną osiągnąć lepszy wynik, niż walka o utrzymanie oraz żeby zespół po prostu grał lepiej. W drużynie nastąpi wiele zmian – odejdzie wiele zawodników, którzy zostaną zastąpieni nowymi. Będziemy patrzeć z treningu na trening, z meczu na mecz, czy te zmiany były dobre i w jakim kierunku działać.

W sztabie szkoleniowym Unii obok Tomasza Strząbały zobaczymy również drugiego trenera – tarnowianina, Marcina Janasa, który także podpisał nowy, dwuletni kontrakt z klubem.

Na współpracę z Marcinem Janasem zapatruję się zdecydowanie pozytywnie – jest z Tarnowa, jest doświadczony i zna zawodników od strony psychologicznej, będzie mógł więc wiele pomóc, Liczę na pomoc także w sprawach organizacyjnych – jest to bardzo ważna rola. To jednak ja podejmuję ostateczne decyzje i ponoszę za nie wszelkie konsekwencje. – podsumowuje nowy trener Grupy Azoty Unii Tarnów.

Prezes Grupy Azoty Unii Tarnów, Krzysztof Mogielnicki, dodaje:

Nie ukrywam – bardzo się cieszę, że udało nam się porozumieć z Tomaszem Strząbałą i to on poprowadzi nasz zespół w kolejnych dwóch sezonach. Cenię go za jego doświadczenie oraz profesjonalne podejście do wykonywanych obowiązków. Jestem przekonany, że będzie to zmiana na lepsze, a nasz zespół pokaże się teraz z zupełnie innej strony, niż ta, którą widzieliśmy dotychczas. Liczę również na to, że z Marcinem Janasem stworzą zgrany duet, za sprawą którego już wkrótce wszyscy będziemy mogli cieszyć się z kolejnych sukcesów.

Tomasz Strząbała podpisał z nowym klubem kontrakt, który będzie obowiązywał do końca sezonu 2023/2024. Trenerze – życzymy samych sukcesów z nową drużyną, pomyślnej współpracy z zespołem i aby czas spędzony w Tarnowie dostarczył jak najwięcej pozytywnych chwil!