Tarnowianin pozostanie w sztabie szkoleniowym Grupy Azoty Unii Tarnów. Marcin Janas będzie pełnił funkcję drugiego trenera przez kolejne 2 sezony.

Znany w tarnowskim środowisku piłki ręcznej Marcin Janas karierę trenerską rozpoczął stosunkowo niedawno. Jeszcze jako zawodnik stawiał pierwsze kroki w roli trenera w drużynach MOSiR Bochni i pierwszoligowego, ówczesnego Controll Proces Tarnów, a także w młodzieżowych grupach MKS Pałacu Młodzieży.

W 2020 roku rozpoczął pracę jako drugi trener tarnowskiego, występującego już w PGNiG Superlidze zespołu. U boku Patrika Liljestranda przez kolejne 2 sezony nabywał cennego doświadczenia. W sezonie 2020/2021 z powodzeniem prowadził także występujące w II Lidze rezerwy Unii.

Tak jak mówiłem rok wcześniej – jeśli Tarnów jest w superlidze to chcę być tego częścią. Nie ukrywam, że w przyszłości chciałbym prowadzić zespoły seniorskie jako pierwszy trener. Przez dwa lata przy Patriku nauczyłem się dużo, nabyłem doświadczenie. Teraz przychodzi do nas kolejny znany w Polsce trener, z sukcesami jako asystent, ale też i jako główny trener. Trener z innymi metodami pracy oraz inną mentalnością, więc dla mnie to może być okazja podglądania nowych rzeczy. Cieszę się z takiej możliwości i pozytywnie patrzę w przyszłość naszego klubu. – komentuje przedłużenie kontraktu Marcin Janas

Prezes Grupy Azoty Unii Tarnów, Krzysztof Mogielnicki dodaje:

– Marcina darzę bardzo dużym zaufaniem. Zawsze z wielką pasją i zaangażowaniem wypełnia swoje obowiązki. Cieszę się, że przez kolejne dwa sezony nadal będzie pomagał w prowadzeniu naszej drużyny i liczę na to, że wraz z nowym trenerem, którego nazwisko poznamy już wkrótce, będą tworzyć zgrany duet, którzy doprowadzi drużynę do walki o środek tabeli, a w przyszłości – miejmy nadzieję – nawet o coś więcej! – podsumowuje prezes Grupy Azoty Unii Tarnów, Krzysztof Mogielnicki.

Marcin Janas podpisał z klubem kontrakt, który będzie obowiązywał do końca sezonu 2023/2024. Z naszej strony życzymy jak najwięcej sukcesów z tarnowskim zespołem i ciągłego rozwoju w rozpoczynającej się dopiero trenerskiej karierze!

Slide