Różnicą aż 21 bramek Grupa Azoty Unia Tarnów w 5. serii rozgrywek ORLEN Superligi przegrała swoje wyjazdowe spotkanie z Industrią Kielce. Mecz był festiwalem błędów drużyny przyjezdnej, z których skutecznie korzystali Mistrzowie Polski. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 45:24.

Spotkanie od posiadania rozpoczęli goście z Tarnowa. Akcję dla tarnowian skutecznie wykorzystał Paweł Podsiadło. Punkt z siedmiu metrów zapisał przy swoim nazwisku Vladyslav Parovinchak [0:2]. Pierwszą bramkę dla kielczan zdobył w 3. minucie Szymon Sićko [2:1]. Chwilę później ekipa z Kielc wyszła już na trzybramkowe prowadzenie [5:2]. Karę dwóch minut otrzymał Elliot Stenmalm – zawodnik gospodarzy. Kolejne trafienie z rzutu karnego zdobył dla Unii Vladyslav Parovinchak [8:4].

O czas poprosił trener gości – Marcin Janas. Z minuty na minutę przyjezdni popełniali więcej błędów, a kielczanie skutecznie je wykorzystywali, zdobywając punkty dla swojej drużyny. W bramce „Jaskółek” pojawił się Jakub Wysocki. Czerwoną kartką za faul na Michale Olejniczaku ukarany został Konrad Wątroba. Drugi raz swoją „siódemkę” trafił Szymon Wiaderny – zawodnik Mistrzów Polski. Na ławkę kar oddelegowany został Dzmitry Smolikau. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 23:13.

Na początku drugiej połowy karę dwóch minut otrzymał skrzydłowy z Tarnowa, Michał Słupski. Vladyslav Parovinchak tym razem pomylił się przy wykonywaniu rzutu karnego [28:15]. Dobry mecz „między słupkami” rozgrywał Nikodem Błażejewski. Szóste trafienie na swoim koncie zapisał Szymon Sićko [33:18].

Bramkę z kontrataku dla gospodarzy zdobył Szymon Wiaderny [34:18]. O czas ponownie w tym spotkaniu poprosił Marcin Janas – trener tarnowian. Szansy na gola z kontrataku nie wykorzystał Jakub Sikora. Osiem minut przed końcem meczu kielczanie prowadzili już różnicą aż 18 bramek [38:20]. Po raz kolejny cenną interwencję zaliczył Nikodem Błażejewski. Finalnie starcie zakończyło się wynikiem 45:24. MVP został bramkarz Industrii Kielce – Nikodem Błażejewski.

Kielce: Wałach, Błażejewski (38%) – Olejniczak 5, Wiaderny 9, Kounkoud, Sićko 6, A.Dujshebev 7, Tournat 7, Thrastarson 4, Surgiel 1, Stenmalm 3, Paczkowski 1, Gębala 2, Nahi

Kary: Stenmalm, Paczkowski, Nahi, Kounkoud

Karne: 3/3

Unia: Małecki, Wysocki (17%) – Wątroba 1, Sanek 1, Podsiadło 1, Mehdizadeh 2, Małek 1, Bushkou, Smolikau 2, Adamski 2, Słupski 1, Parovinchak 5, Kucharzyk 1, Sikora 3, Mrozowicz 2, Tokarz 2

Kary: Mrozowicz, Smolikau, Słupski, Adamski CZERWONA KARTKA – KONRAD WĄTROBA