Już w najbliższą sobotę, 16 września w ramach 5. serii ORLEN Superligi Grupa Azoty Unia Tarnów rozegra wyjazdowe spotkanie z Industrią Kielce. Mecz będzie jednym z trudniejszych dla tarnowian w całym sezonie rozgrywkowym. Podopieczni Talanta Dujszebajewa sieją postrach nie tylko w polskiej Superlidze, ale także na arenie międzynarodowej.  

Podobnie, jak w ubiegłych sezonach kielczanie pewnie wygrywają pierwsze spotkania Superligi Mężczyzn. Hala Legionów, czyli obiekt, w którym rozgrywane są mecze w Kielcach to dla większości zespołów ściana nie do przejścia. Z tego też powodu można nazwać ją istną “paszczą lwa”, z której przyjezdni nie zawsze wychodzą cało. Ostatnie spotkania domowe tej drużyny kończyły się pogromem. Chrobry Głogów poległ różnicą aż 20 bramek [44:24], z kolei kaliszanie przegrali 40:29. Również w meczach wyjazdowych Industria Kielce dominuje nad rywalami. Wysoki triumf w Gdańsku 28:41, jak i zwycięstwo po ciekawym pojedynku z Górnikiem Zabrze 32:36. 

Goście z Tarnowa po trzech porażkach z rzędu, nareszcie mogli cieszyć się ze zwycięstwa nad MMTS-em Kwidzyn w 4. serii rozgrywek [34:26]. Pierwsze trzy punkty do ligowej tabeli nieco uskrzydliły “Jaskółki”. Wyjazd do Kielc będzie arcytrudnym pojedynkiem dla podopiecznych Marcina Janasa. Z pewnością zawodnicy nie złożą broni i będą walczyć, o jak najkorzystniejszy wynik dla swojej drużyny.  

Spotkanie odbędzie się w Hali Legionów w Kielcach o godzinie 16:00. Transmisja z tego meczu dostępna będzie na antenie EMOCJE.TV. Zapraszamy do śledzenia przebiegu tego wydarzenia – liczymy na udane widowisko! 

Link do transmisji: Kielce Handball – Grupa Azoty Unia Tarnów (emocje.tv)