Pewne zwycięstwo Jaskółek na trudnym terenie Ostrowie!

Grupa Azoty Unia Tarnów pewnie pokonała KPR AREG Ostrovię – w tym sezonie już po raz trzeci! Tarnowianie kontrolowali całe spotkanie i ostatecznie zwyciężyli różnicą 4 bramek [27:31]. Mimo to w meczu nie zabrakło emocji, które obu zespołom towarzyszyły aż do ostatniego gwizdka.

Wynik spotkania otworzył Michał Słupski – tego dnia 2. najlepszy strzelec drużyny gości i autor 6 bramek. Wynik na 2:0 podwyższył Taras Minotskyi – autor 8 trafień. Tarnowianie wychodząc na prowadzenie w pierwszych minutach spotkania nie oddali go już do końca. Gospodarze mieli spore problemy z pokonaniem defensywy rywali, a świetnymi interwencjami w bramce popisywali się Patryk Małecki i Marek Bartosik.

W 8. minucie po rzucie karnym wykorzystanym przez Ajdina Zahirovića Jaskółki prowadziły już 3:6 i przez kolejne minuty nie dawali Ostrovii szans na rzucenie choćby bramki kontaktowej. 10 minut później bramki Sanka Smolikaua i Słupskiego podwyższyły prowadzenie Unii na 6:11. Aby zatrzymać rozpędzonych tarnowian o czas poprosił trener Maciej Nowakowski. Jego wskazówki pozwoliły wyrównać grę – do końca pierwszej części spotkania zespoły wymieniały się ciosami i po 30 minutach emocjonujących zmagań wynik wynosił 13:18.

Wymiana ciosów trwała w najlepsze również po zmianie stron. Ostrowianie mieli kilka szans na zmniejszenie strat, jednak nie byli w stanie ich wykorzystać. Gorącą i tak atmosferę w hali podgrzała czerwona kartka dla Alberta Sanka w 37. minucie, która była wynikiem trzeciej w tym meczu dwuminutowej kary za przekroczenie przepisów gry. Aby ostudzić emocje wśród swoich podopiecznych o czas poprosił trener drużyny gości.

Gospodarze dwoili się i troili, aby odrobić straty i powalczyć o punkty w tym spotkaniu. Ekipa Unii była jednak przez cały czas mocno skoncentrowana i nie pozwoliła rywalom przejąć inicjatywy choćby na moment. Z równowagi nie wyprowadzały tarnowian nawet nietrafione rzuty karne, a tych w drugiej części spotkania było aż 3. Spokojnie kontrolowali wynik aż do ostatniego gwizdka, ostatecznie zwyciężając 27:31.

Arged KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Grupa Azoty Unia Tarnów 27:31 (13:18)

Arged KPR Ostrovia: Krekora (10/32 – 31 proc.), Zimny (3/5 – 60 proc.), Balcerek (0/5) – Adamski 4/1, Urbaniak 4, Tomczak 3, Misiejuk 3, Wojciechowski 3, Szpera 3, Marciniak 3, M. Przybylski 2, Gajek 1, Gierak 1, Klopsteg, Wadowski, Bestian

Grupa Azoty Unia: Małecki (9/31 – 29 proc.), Bartosik (7/11 – 64 proc.) – Minocki 8, Słupski 6, Sanek 4, Podsiadło 4, Buszkow 3, Yoshida 3, Zahirović 1, Smolikow 1, Matsuura 1, Kowalik, Sikora, Kasahara, Małek, Mrozowicz