Zbliża się 24. seria PGNiG Superligi! Grupa Azoty Unia Tarnów wyjedzie do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie stoczy walkę z KPR ARGED Ostrovią. Będzie to mecz na bardzo trudnym terenie – gospodarze niedzielnego meczu rzadko tracą punkty we własnej hali i również tym razem zrobią wszystko, aby zatrzymać tarnowian.

Już za kilka tygodni wszystko stanie się jasne – poznamy Mistrza Polski, dowiemy się, które ekipy zapewnią sobie udział w europejskich rozgrywkach, a także która z drużyn będzie na kolejny sezon zmuszona pożegnać się z PGNiG Superligą. Swojego miejsca w tabeli, poza Górnikiem Zabrze, nie jest jeszcze żaden zespół, a to gwarantuje emocjonujące widowiska – i takim właśnie z pewnością będzie również to w Ostrowie Wielkopolskim. Sytuacja prezentuje się bardzo ciekawie – oba zespoły wciąż mają szansę na wyższe lokaty, które w obu przypadkach będą historycznym osiągnięciem każdej z ekip!

Przed rozpoczęciem sezonu 2022/2023 chyba nikt nie spodziewał się, jak dużą rewelacją i trudnym przeciwnikiem okaże się beniaminek rozgrywek. Ostrowianie wielokrotnie pokazali charakter i zanotowali wiele spektakularnych zwycięstw. Bardzo silni są zwłaszcza wtedy, gdy mecz rozgrywają przed własną publicznością, a ta nigdy nie zawodzi frekwencją! Motywacji do walki do ostatnich sekund doda gospodarzom niedzielnego meczu fakt, że w tym sezonie już dwukrotnie zostali pokonani przez Tarnowskie Jaskółki, teraz więc czas na rewanż!

Grupa Azoty Unia Tarnów triumfowała nad Ostrovią najpierw w pierwszej rundzie spotkań PGNiG Superligi, gdzie we własnej hali pokonała rywala z Wielkopolski 26:23, a w styczniu tego roku w rozgrywkach pucharowych po emocjonującej końcówce zwyciężyła różnicą jednej bramki [24:23]. Tym razem może być zdecydowanie trudniej. Tomasz Strząbała ma jednak do dyspozycji jednego zawodnika więcej – do gry po kilku miesiącach leczenia kontuzji i rehabilitacji wrócił Dzmitry Smolikau, który w miniony weekend, podczas meczu z Azotami Puławy udowodnił, że wciąż potrafi zagrozić rywalom i może stanowić dla swojej drużyny spore wzmocnienie!

Mecz KPR ARGED Ostrovii z Grupą Azoty Unią Tarnów zakończy 24. serię PGNiG Superligi. Spotkanie zostało zaplanowane na niedzielę 23 kwietnia na godzinę 19:00. Zachęcamy do śledzenia transmisji na żywo z wydarzenia, która będzie dostępna w serwisie Emocje.TV. Do zobaczenia!