Sezon 2022/2023 bez Kaźmierczaka i Kniazewa

Z tarnowskim klubem rozstają się rozgrywający Kiryl Kniazeu oraz obrotowy, Mateusz Kaźmierczak. Kniazeu był związany z Grupą Azotu Unią Tarnów od 3 lat. Kaźmierczak spędził w Tarnowie 1 sezon.

Kiryl Kniazeu postanowił zakończyć przygodę z tarnowską Unią po zakończeniu obecnego sezonu. Białorusin dołączył do zespołu w 2019 roku jako doświadczony już zawodnik z przeszłością w takich klubach jak Sandra SPA Pogoń Szczecin i Energa MKS Kalisz oraz w reprezentacji Białorusi.

Dla tarnowskiego klubu od początku stanowił solidne wsparcie będąc jednym z podstawowych zawodników zarówno w ataku, jak i w defensywie. W ligowych spotkaniach rzucił dla Unii 108 bramek i choć w obecnym sezonie nie oszczędzały go kontuzje, zawsze starał wspomóc drużynę również w tych słabszych chwilach.

Mateusz Kaźmierczak do Tarnowa przeniósł się po 4 sezonach spędzonych w Piotrkowie Trybunalskim. Zgodnie z oczekiwaniami, stanowił jeden z głównych filarów defensywy tarnowskiej Unii. Często stanowił przeszkodę nie do przejścia i skutecznie utrudniał wypracowanie czystej pozycji do rzutu swoim przeciwnikom

Ważność kontraktu Kaźmierczaka wygasa jednak po zakończeniu sezonu 2021/2022. Zawodnik podjął decyzję o zmianie klubu i w kolejnym ligowym sezonie nie zobaczymy go w biało – niebieskich barwach tarnowskiej Unii.

Kirylowi i Mateuszowi dziękujemy za wspólne spędzone lata i życzymy powodzenia w dalszej sportowej karierze!

There is nothing to show here!
Slider with alias sponsorzy not found.