Młody talent na lewym skrzydle tarnowskiej Unii!

Kilka dni temu Grupa Azoty Unia Tarnów pożegnała się z Łukaszem Kużdebą, a już dziś wiemy, kto zastąpi go na jego pozycji! Nowym zawodnikiem tarnowskiego klubu będzie Michał Słupski, wychowanek Chrobrego Głogów.

Zmiany w składzie Grupy Azoty Unii Tarnów trwają w najlepsze. Z drużyny po zakończeniu sezonu odszedł Łukasz Kużdeba, który od 3 lat był podstawowym zawodnikiem na pozycji lewoskrzydłowego. Klub tym razem postawił jednak na młodego, lecz bardzo utalentowanego gracza!

Od nowego ligowego sezonu zawodnikiem jaskółek zostanie Michał Słupski. Niespełna 19-letni skrzydłowy jest wychowankiem Chrobrego Głogów. Następnie w 2019 roku przeniósł się do SMS ZPRP Kwidzyn – ostatnie 2 lata swoje mecze rozgrywał w tamtejszej pierwszoligowej drużynie. W sezonie 2021/2022 rozegrał 18 meczów, w których rzucił 88 bramek. Jest także członkiem Młodzieżowej Reprezentacji Polski.

Dla świeżo upieczonego absolwenta SMS kontrakt z zespołem Superligi, czyli Grupa Azoty Unią Tarnów to przede wszystkim ogromne wyróżnienie i oczywiście spełnienie marzeń. Jako zawodnik Unii mam możliwość dalszego rozwoju i szlifowania zdobytych już umiejętności. Bezcenne będzie czerpanie wiedzy od sztabu i zawodników, a zdobywane doświadczenie pomoże mi osiągać jak najlepsze wyniki, które przyczynią się do osiągnięcia celów wyznaczonych przez klub. Granie na najwyższym poziomie przy jednoczesnym doskonaleniu się – do tego będę dążył. Z niecierpliwością czekam na spotkanie z tarnowską publicznością i pokaże się przed nimi z mojej najlepszej strony. – mówi Michał Słupski

Tak decyzję o zakontraktowaniu młodego zawodnika komentuje prezes Grupy Azoty Unii Tarnów, Krzysztof Mogielnicki:

W kolejnym sezonie czeka nas sporo zmian i trzeba podejmować odważne decyzje. Na lewym skrzydle obok Kuby Sikory zagra także Michał Słupski, który jest zawodnikiem bardzo młodym, ale też obdarzonym wielkim talentem. Cieszę się, że pierwsze kroki w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce będzie stawiał właśnie w naszym klubie i liczę na to, że szybko nabierze doświadczenia i pokaże nam swój potencjał.

Urodzony w 2003 roku Michał ma 193 cm wzrostu i waży 84 kg. Na boisku cechuje go szybkość i dynamika. W obronie często jest próbowany na pozycji drugiego, co daje mu wielki potencjał na stanie się klasowym skrzydłowym. Wraz z Kubą Sikorą będą tworzyć na lewym skrzydle bardzo młody, ale niezwykle utalentowany duet. Zawodnik podpisał z klubem kontrakt, który będzie obowiązywał do końca sezonu 2024/2025. Michałowi życzymy samych sukcesów i aby czas spędzony w Tarnowie był pierwszym przystankiem do wielkiej sportowej kariery!