Górnik Zabrze pewnie pokonuje Grupę Azoty Unię Tarnów

W 24. kolejce ORLEN Superligi Grupa Azoty Unia Tarnów podejmowała we własnej hali zespół Górnika Zabrze. Po pierwszych 30. minutach meczu lepsi byli goście z Zabrza, którzy do ostatniej sekundy kontynuowali dobrą grę i zwyciężyli w Tarnowie 21:37.

Spotkanie otworzył Taras Minotskyi. Na dwie minuty z boiska musiał zejść Nikola Ivanovic. Pewnie rzut karny spożytkował Jakub Szyszko. W 10. minucie zabrzanie powiększyli swoją przewagę do trzech trafień 2:5. Dobre interwencje notował zarówno Piotr Wyszomirski, jak i Patryk Małecki.

Trzeciego gola na swoim koncie zapisał Jakub Szyszko. Na boisku pojawił się Vladyslav Parovinchak. O czas poprosił trener Górnika Zabrze, Tomasz Strząbała. Na listę strzelców wpisał się Damian Przytuła. Siódemkę dla drużyny Unii wykorzystał Paweł Podsiadło. Pierwsza połowa skończyła się rezultatem 7:15.

Drugą część od udanego rzutu karnego rozpoczął Jakub Szyszko. Do gry powrócił Jakub Tokarz. Świetnie w ofensywie radzili sobie gracze pod wodzą Tomasza Strząbały. Między słupkami Patryka Małeckiego zastąpił Jakub Wysocki. Tym razem, o czas dla swojego zespołu poprosił Marcin Janas.

W 44. minucie przyjezdni prowadzili już 13:25. Fantastyczne trafienie ze skrzydła zanotował Dmytro Artemenko. Przez moment tarnowianie musieli radzić sobie w osłabieniu, gdyż ukarany za przewinienie został Aleksandr Bushkou. Finalnie pojedynek zakończył się wynikiem 21:37.