ZAPOWIEDŹ: CZY TARNOWIANIE ZDOŁAJĄ ZATRZYMAĆ ROZPĘDZONY KWIDZYN? 

Ligowe emocje po kilkudniowej przerwie wracają na tarnowski parkiet. W niedzielę, 10 września podopiecznych Marcina Janasa czeka kolejne ciężkie spotkanie. Tym razem w ramach 4. serii ORLEN Superligi tarnowianie zmierzą się przed własną publicznością z drużyną MMTS-u Kwidzyn. Oba zespoły podejdą do tego starcia w zgoła odmiennych nastrojach.  

Do tej pory w tegorocznych rozgrywkach, drużyna z Tarnowa przegrała wszystkie trzy mecze: 

KS AZOTY Puławy – Grupa Azoty Unia Tarnów 28:22 

Grupa Azoty Unia Tarnów – Arged Rebud KPR Ostrovia 24:24 [1:4] 

KPR Gwardia Opole – Grupa Azoty Unia Tarnów 30:26 

MMTS Kwidzyn wygrał dwa pierwsze spotkania: z Gdańskiem [33:30] i Kaliszem [22:27]. Mecz z Górnikiem Zabrze w 3. serii zakończył się konkursem rzutów karnych, w którym podopieczni Bartłomieja Jaszki przegrali 31:31 [2:4]. Porażka z zabrzanami dopiero po konkursie “siódemek” pokazała, jak mocnym zespołem w tym sezonie dysponują kwidzynianie, gdyż Górnik to pretendent do jednego z medali.  

W ubiegłym sezonie rywalizacja obu drużyn była niezwykle emocjonująca. “Jaskółki” w meczu u siebie przegrały z MMTS-em różnicą zaledwie jednej bramki [25:26]. Tarnowianie nie pozostali dłużni – podczas spotkania rewanżowego wygrali w Kwidzynie 30:31.  

Spotkanie odbędzie się w Arenie “Jaskółka” Tarnów. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 16:00. Transmisja tego meczu dostępna będzie także na platformie EMOCJE.TV. Bilety można nabyć na stronie internetowej klubu, a także w kasach w dniu meczu.  

Link do biletów: Bilety Online | UNIA TARNÓW (unia-tarnow.pl)