W ramach 3. serii spotkań ORLEN Superligi KPR Gwardia Opole podejmowała u siebie drużynę Grupy Azoty Unii Tarnów. Mimo wyrównanej pierwszej połowy Unia nie zdołała pokonać zespołu z Opola. Mecz był festiwalem rzutów karnych, jak i kar dwuminutowych.

Wynik spotkania w 2. minucie otworzył Mateusz Jankowski. Tarnowianie szybko odpowiedzieli na bramkę gospodarzy. Strzelcem gola wyrównującego wynik był kapitan Unii Tarnów – Albert Sanek [1:1]. W zaledwie 12 minut od rozpoczęcia czwarte trafienie dla Gwardii zdobył Mateusz Jankowski [6:4]. “Jaskółki” zaczęły odrabiać straty i w 15. minucie na tablicy wyników widniał już remis [6:6].

Rzut karny dla tarnowian w 20. minucie wykorzystał Aleksander Bushkou [8:8]. 3 minuty później po raz pierwszy w tym spotkaniu podopieczni Marcina Janasa wyszli na prowadzenie. Do kolejnego remisu szybko doprowadził skrzydłowy Gwardii Opole – Mateusz Wojdan. Swoją “siódemkę” spudłował Paweł Podsiadło. Drugi raz w tym meczu z ławką kar przywitał się Łukasz Kucharzyk. Pierwsza część spotkania zakończyła się rezultatem 13:13.

Drugą połowę oba zespoły rozpoczęły w podwójnym osłabieniu. Rzutu karnego dla tarnowian nie wykorzystał Aleksander Bushkou. W 37. minucie Albert Sanek wyprowadził Unię na dwubramkowe prowadzenie [14:16]. Efektowną bramkę kontaktową dla Gwardii kilka sekund później trafił Roman Chychykalo. Gra obydwu drużyn stawała się coraz bardziej chaotyczna, w efekcie czego 3 minuty później to opolanie wyszli na prowadzenie [17:16]. Dziesięć minut przed zakończeniem spotkania podopieczni Bartosza Jureckiego prowadzili trzema bramkami [24:21]. Szósty raz na listę strzelców po stronie tarnowian zapisał się Jakub Adamski.

Mimo świetnej dyspozycji obrotowego to “Gwardziści” zwiększali swoją przewagę. [27:24]. Istne “wejście smoka” zaliczył młody bramkarz Unii – Jakub Wysocki, który świeżo po wejściu na boisko obronił rzut karny wykonywany przez Romana Chychykalo. Ostatecznie to drużyna z Opola może cieszyć się z 3 punktów do ligowej tabeli, wygrywając 30:26. Najlepszym zawodnikiem meczu został Piotr Jędraszczyk – zdobywca ośmiu bramek dla gospodarzy.

Już w niedzielę kolejne trudne spotkanie dla ekipy z Tarnowa. Do Areny “Jaskółka” przyjedzie rozpędzona drużyna MMTS-u Kwidzyn.

UNIA: Małecki, Wysocki – Wątroba, Sanek 4, Podsiadło 1, Mehdizadeh, Małek, Buskhou 5, Smolikau 2, Adamski 6, Słupski 2, Parovinchak 4, Kucharzyk, Sikora, Mrozowicz 2, Tokarz

Karne: 7 (3/7) Kary – 16 minut (Michał Słupski i Łukasz Kucharzyk – po 4 min, Dzmitry Smolikau, Jakub Adamski, Vladyslav Parovinchak i Jakub Sikora – po 2 min)

GWARDIA: Malcher, Ałaj – Jędraszczyk 8, Sosna 3, Wojdan 2, Łangowski 5, Zawadzki, Hryniewicz, Stempin, Jankowski 6, Kawka 1, Milewski, Scisłowicz, Monczka 1, Wandzel 1, Chychykalo 3

Karne: 3 (3/4) Kary: 14 minut (Mateusz Jankowski – 4 min, Mateusz Wojdan, Antoni Łangowski, Wiktor Kawka, Michał Milewski i Janusz Wandzel – po 2 min)