ZAPOWIEDŹ: „JASKÓŁKI” W DRODZE PO PIERWSZĄ WYGRANĄ W SEZONIE 

W ciągu zaledwie kilku dni od inauguracji czas na 3. kolejkę ORLEN Superligi. Rozgrywki nabierają coraz większego tempa. W nadchodzący czwartek, 7 września o godzinie 18 Grupa Azoty Unia Tarnów rozegra spotkanie wyjazdowe z KPR Gwardią Opole. 

“Jaskółki” z Tarnowa po 2 kolejkach tegorocznej edycji Superligi Mężczyzn w ligowej tabeli mają zaledwie jeden punkt. Został on wywalczony po meczu zakończonym konkursem rzutów karnych z drużyną Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski [24:24 – (1:4)]. W 1. serii podopieczni Marcina Janasa po dobrej pierwszej połowie przegrali także z Azotami Puławy [28:22]. 

Opolanie mają na swoim koncie zwycięstwo przed własną publicznością z zespołem ENERGA MKS-u Kalisz [25:19], jak i również porażkę na trudnym terenie w Zabrzu [29:19]. Warto wspomnieć, iż w nowym sezonie stery na stanowisku trenera przejął utytułowany były reprezentant Polski – Bartosz Jurecki. Istotnym wzmocnieniem dla “Gwardzistów” było z pewnością pozyskanie Piotra Jędraszczyka na pozycji rozgrywającego. 

Zawodnikom obu drużyn nie brakuje chęci do walki o zwycięstwo. Tarnowianie będą próbowali zmazać plamę ostatnich niepowodzeń. Z kolei Gwardia podejmie próbę powrotu na zwycięski szlak po dziesięciobramkowej porażce z Górnikiem.  

Przypomnijmy, jak wynikowo prezentowała się rywalizacja Gwardii z Unią w ubiegłym sezonie: 

SUPERLIGA: 

KPR GWARDIA OPOLE – GRUPA AZOTY UNIA TARNÓW 27:32 

GRUPA AZOTY UNIA TARNÓW – KPR GWARDIA OPOLE 31:24 

PGNIG PUCHAR POLSKI: 

KPR GWARDIA OPOLE – GRUPA AZOTY UNIA TARNÓW 24:20 

Spotkanie odbędzie się w Stegu Arenie w Opolu. Transmisja z tego wydarzenia będzie dostępna na antenie Polsatu Sport EXTRA od godziny 17:50. Zachęcamy do śledzenia przebiegu meczu – emocji nie zabraknie!