Pierwszy sparing Unii za nami!

Sezon przygotowawczy trwa w najlepsze – Grupa Azoty Unia Tarnów rozegrała swój pierwszy letni mecz kontrolny. Domowe spotkanie z Tatranem Presov zakończyło się wynikiem 28:33. Kolejne sparingi Jaskółek odbędą się 27-28 lipca w czeskiej Karvinie.

Oba zespoły rozpoczęły swoje pierwsze letnie sparingi od twardej obrony, przez którą trudno było przedostać się rywalowi. W ciągu pierwszych 10 minut gry ta sztuka częściej udawała się tarnowianom [5:3]. Niewielka przewaga gospodarzy utrzymywała się przez kolejne minuty, jednak w 19. minucie zespół Tatranu doprowadził do remisu, a w 20. objął jednobramkowe prowadzenie.

Kilka minut później drużyna Unii ponownie prowadziła [12:11], jednak nie była w stanie wypracować wyższej przewagi. Wynik oscylował wokół remisu do końca pierwszej części spotkania – po 30 minutach rezultat wynosił 15:16 na korzyść ekipy przyjezdnych.

Po zmianie stron drużyny nadal prowadziły ze sobą wyrównaną i bardzo zaciętą walkę. W 40. minucie wciąż mieliśmy remis 19:19. Dopiero 2 minuty później zespół gości objął pierwsze w tym spotkaniu dwubramkowe prowadzenie, na co szybko zareagował trener Janas, prosząc o czas.

Dryżyna Taranu Presov podwyższyła swoje prowadzenie do 4 bramek przewagi i na kwadrans przez zakończeniem spotkania wynik wynosił 21:25. Ekipa gości jednak dopiero się rozkręcała i kilka minut później prowadziła już różnicą 6 trafień.

Tarnowianie nie składali broni i robili wszystko, aby zmniejszyć straty. W 22. minucie różnica stopniała do 3 bramek i nic jeszcze nie było przesądzone. Drużyna przyjezdnych odzyskała jednak koncentrację i nie pozwolili rywalom na przejęcie inicjatywy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 28:33.

Grupa Azoty Unia Tarnów – Tatran Presov 28:33 [15:16]

Unia: Małecki, Kazimier, Wysocki – Zdobylak 1, Podsiadło 8, Sanek 2, Mehdizadeh 1, Małek, Bushkou, Smolikau 7, Adamski, Słupski 2, Parovinchak 2, Kucharzyk 1, Sikora, Mrozowicz 2, Tokarz 2.

Tatran – Cvitkovic, Chupryna – Mital 1, Fech, Khaian 5, Recicar 1, Fenar 1, Radchenko, Kravcak, Antl 2, Polansky 2, Kasatkin 3, Hozman 4, Davidovic 3, Varga, Urban 6, Kimak-Fejko, Hernandez3, Kovacs 2.