Z GWARDII DO UNII! KUCHARZYK WRACA DO TARNOWA

Do Grupy Azoty Unii Tarnów dołączy nowy zawodnik grający na pozycji obrotowego. Zawodnik ma już za sobą jeden sezon w barwach tarnowskiego klubu, w którym rozpoczynał swoją seniorską karierę. Teraz po 6 sezonach spędzonych w AZS AGH Kraków oraz Gwardii Opole wróci do Tarnowa, aby wraz z klubem walczyć o jak najlepszy wynik w sezonie 2023/2024.

Czas na ogłoszenie pierwszego z transferów Grupy Azoty Unii Tarnów na sezon 2023/2024. Dwuletnim kontraktem z klubem związał się grający na pozycji obrotowego Łukasz Kucharzyk. Zawodnik jest wychowankiem Wiertmetu Libusza. Pierwszy sezon w swojej seniorskiej karierze rozegrał w pierwszoligowym SPR PWSZ Tarnów. Po zakończeniu sezonu 2017/2018 rozpoczął studia na krakowskiej Akademii Górniczo Hutniczej i przez kolejne a lata reprezentował barwy AZS AGH Kraków. Mający na swoim koncie świetne występy w Akademickich Mistrzostwach Polski młody zawodnik dostrzeżony został przez Gwardię Opole, do której przeniósł się do na kolejne 3 sezony.

W najwyższej klasie rozgrywkowej rywalizując o pozycję na boisku z Mateuszem Jankowskim nabrał cennego doświadczenia i ciągle szlifował swoje umiejętności. Jest zawodnikiem wszechstronnym – bardzo dobrze radzi sobie zarówno w obronie, jak i w ataku. Posiada także świetne warunki fizyczne – ma 198 cm wzrostu i waży 103 kg.

Tarnów to dla mnie kolejny krok, dzięki któremu wiem, że będę mógł się rozwijać i iść do przodu. Możliwość reprezentowania regionu, z którego pochodzę oraz Małopolski na superligowych parkietach to podwójna motywacja, ale i odpowiedzialność. Po bardzo dobrym poprzednim sezonie Unii oczekiwania kibiców z pewnością są wysokie. Z mojej strony mogę zapewnić, że jako drużyna zrobimy wszystko by im sprostać i to z nawiązką.
W sezonie 2017/18 miałem przyjemność być częścią tarnowskiego zespołu, który zwyciężył rozgrywki 1 ligi, teraz otrzymałem możliwość by kontynuować tę historię i bez wahania postanowiłem z niej skorzystać. Do zobaczenia na Jaskółce! – motywuje swoją decyzję zawodnik

Kontrakt Łukasza Kucharzyka obowiązuje do końca sezonu 2024/2025. Zawodnikowi życzymy samych dobrych występów i jak najwięcej sukcesów w niebiesko – białych barwach! Do zobaczenia w Arenie Jaskółka!