„Kowal” kończy przygodę z Unią.

Po 11 latach spędzonych w tarnowskim klubie swoją przygodę z Unią kończy Jakub Kowalik. Zawodnik reprezentował biało-niebieskie barwy przez całą swoją seniorską karierę, teraz jednak przyszedł czas na nowe wyzwania!

Jakub Kowalik, pochodzący z Tarnowa wychowanek MKS Pałacu Młodzieży dołączył do ówczesnego Control Process Tarnów w 2012 roku. Po 7 latach gry dla biało-niebieskich wraz z drużyną wywalczył upragniony awans do PGNiG Superligi, na której parkietach występował przez kolejne 4 sezony. Grający na pozycji rozgrywającego zawodnik był jednym z głównym autorów tego sukcesu, zdobywając w tym pamiętnym sezonie 80 bramek.

„Kowal” przez lata był jednym z liderów tarnowskiego zespołu. W samych ligowych rozgrywkach do siatki trafiał 619 razy, w tym 145 w PGNiG Superlidze. W sezonie 2019/2023 ze 105 bramkami na koncie był 6. Najlepszy, strzelcem najwyższej klasy rozgrywkowej. Jako zawodnik reprezentujący barwy klubu ze swojego rodzinnego miasta na parkiecie zawsze zostawiał całe swoje serce, wielokrotnie ciesząc oczy kibiców efektownymi, bardzo silnymi celnymi rzutami.

Przygoda Jakuba Kowalika w Grupie Azoty Unii Tarnów dobiegła jednak końca. Przed zawodnikiem są teraz nowe wyzwania, a my z całego serca będziemy kibicować w dalszej karierze. Kowal – dziękujemy za te wszystkie lata i życzymy powodzenia. Do zobaczenia!