Rewanż Wybrzeża po rzutach karnych!

Zgodnie z oczekiwaniami mecz 22. serii PGNiG Superligi między Torus Wybrzeżem Gdańsk, a Grupą Azoty Unią Tarnów dostarczył wielu skrajnych emocji. Po bardzo wyrównanej pierwszej [9:9] oraz drugiej połowie spotkanie zakończyło się remisem 22:22. O zwycięzcy spotkania zadecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się gospodarze.

Zespoły od początku spotkania narzuciły wysokie tempo. Miały jednak problemy ze skutecznością i po 6 minutach gry wynik wynosił zaledwie 1:1. Po tym czasie mimo wciąż szybkiej i często chaotycznej gry celność w obu ekipach poprawiła się – w 10. minucie mieliśmy remis 3:3.

Po tym czasie tarnowianie wrzucili wyższy bieg i zdołali wypracować sobie trzybramkową przewagę. Szybko zareagował Mariusz Jurkiewicz, prosząc o czas dla swojej drużyny. Problemy ze skutecznością po obu stronach jednak ponownie wróciły – w 23. minucie wynik wynosił 4:7.

W ostatnich minutach pierwszej połowy swój lepszy moment mieli gospodarze, którzy na 5 minut przed przerwą odzyskali kontakt do rywala, a chwilę później doprowadzili do remisu 8:8. Po 1 bramce dorzucili jeszcze Paweł Podsiadło i Damian Woźniak i pierwsza część spotkania zakończyła się rezultatem 9:9.

Po zmianie stron zespoły toczyły bardzo wyrównaną walkę – w 37. minucie wynik wynosił 12:12. Kilka minut później, gdy karę 2 minut otrzymał Nejc Zmavc, goście mieli szansę na ponowne wypracowanie sobie prowadzenia. Nie zdołali jednak odskoczyć rywalowi i gdy na parkiecie pojawił się komplet zawodników, tablica wyników wyświetlała rezultat 16:16.

Ta sztuka, która nie udała się kilka minut wcześniej, udała się kilka minut później. Po bramce Pawła Podsiadło Unia wyszła na – patrząc z perspektywy wyrównanego spotkania – cenne, dwubramkowe prowadzenie. Zawodnicy Wybrzeża nie pozwolili jednak przejąć inicjatywy rywalom i na 8 minut przed ostatnim gwizdkiem zespoły ponownie zrównały się bramkami [19:19].

Kilkadziesiąt sekund później tarnowianie wykorzystując błędy gospodarzy znowu prowadzili różnicą 2 trafień. Ta sytuacja nie trwała jednak długo – 5 minut przed końcem spotkania po raz kolejny mieliśmy remis, który utrzymywał się aż do ostatnich chwil tego niezwykle zaciętego meczu. Gdy na zegarze pozostało 20 sekund wynik wynosił 22:22, a przy piłce była ekipa gospodarzy. Nie zdołali jednak oddać celnego trafienia i o zwycięzcy spotkania miały zadecydować rzuty karne. W serii rzutów z 7. metra lepsi byli gospodarze i to oni ostatecznie cieszyli się z ważnego zwycięstwa.

TORUS Wybrzeże Gdańsk – Grupa Azoty Unia Tarnów 22:22 (9:9) k. 4:3

TORUS Wybrzeże Gdańsk: Będzikowski 6, Pieczonka 4, Jachlewski 3, Kosmala 2, Papaj 2, Stępień 2, Woźniak 2, Milicević 1

Grupa Azoty Unia Tarnów: Podsiadło 5, Minotskyi 5, Yoshida 4, Bushkou 3, Matsuura 3, Słupski 2