Grupa Azoty Unia Tarnów wysoko przegrywa w meczu 23. serii PGNiG Superligi. Spotkanie z Łomża Vive Kielce zakończyło się wynikiem 51:19. Trzydzieści dwie bramki to najwyższa w historii klubu z Kielc ligowa wygrana!

Mecz rozpoczął się od kilku nieudanych akcji obu drużyn. Pierwsza bramka padła dopiero w 4. minucie, a autorem trafienia był Uladzislau Kulesh. 2 minuty później było już jednak 3:0 i wyraźnie było widać, że od początku to kielczanie będą dyktować warunki w tym spotkaniu.

Bramkę dla tarnowian z rzutu karnego trafił dopiero Łukasz Kużdeba w 6. minucie. Przez kolejne minuty gospodarze nadal dominowali, a w 11. minucie przy rezultacie 7:3 o pierwszy czas w tym spotkaniu poprosił trener Liljestrand.

Gra ekipy z Tarnowa niewiele się jednak zmieniła – po kwadransie mieliśmy 10:4, a 2 minuty później 12:4. W tym momencie Patrik Liljestrand poprosił o kolejną chwilę rozmowy ze swoimi zawodnikami, aby uspokoić ich grę. Kielczanie wciąż jednak powiększali swoją przewagę i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 26:9.

Po zmianie stron sytuacja na boisku niewiele się zmieniła – na jedno trafienie tarnowian kielczanie odpowiadali kilkoma kolejnymi. W 40. minucie przewaga gospodarzy wynosiła już 23 trafienia, a ostatni czas dla swojej drużyny postanowił wykorzystać trener gości.

Przewaga gospodarzy była wyraźna do samego końca, a w 59. minucie bramkę nr 50. rzucił Szymon Sićko. Jeszcze jedno trafienie dołożył Cezary Surgiel i ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 51:19. Wynik ten był rekordowym zwycięstwem Łomży Vive Kielce w PGNiG Superidze.

Łomża Vive Kielce – Grupa Azoty Unia Tarnów 51:19 (26:9)

Łomża Vive Kielce: Kornecki, Wolff – Vujović 7, Sanchez-Migallon 3, Sićko 4, A. Dujshebaev 2, Yusuf 3, Karacić 1, Kulesh 7, Thrastarson 3, Surgiel 7, Paczkowski 2, Domagała 1, Karalek 1, Nahi 10.

Grupa Azoty Unia Tarnów: Chłopek, Hołda – Sikora 1, Wątroba 1, Wojdan 1, Sanek, Yoshida 2, Kowalik 2, Matsuura 1, Bushkou 1, Kużdeba 2, Pinda, Kaźmierczak 3, Minotskyi 3, Zahirović 2.