Tym razem musi się udać!

Zbliża się kolejne ligowe spotkanie Grupy Azoty Unii Tarnów. Podopieczni Patrika Lijestranda wyjadą aż na Pomorze, aby zmierzyć się z dobrze dysponowaną ostatnio drużyną MMTS-u Kwidzyn. Zapowiada się zacięta walka o punkty!

Przed tarnowską Unią kolejne trudne wyzwanie – runda jesienna powoli dobiega końca, a punkty są bardzo potrzebne! Tym razem przeciwnikiem Jaskółek będzie zespół z Kwidzyna, który w obecnym sezonie prezentuje naprawdę dobrą formę. Nie będzie to łatwe spotkanie, tym bardziej że tarnowianie mecz rozegrają na wyjeździe.

Kwidzyński MMTS ma na swoim koncie 15 punktów i aktualnie zajmuje 7. pozycję w ligowej tabeli. W porównaniu do poprzedniego sezonu, w którym do końca walczyli o utrzymanie, drużyna radzi sobie zdecydowanie lepiej i rozgrywa świetne spotkania nawet z najmocniejszymi przeciwnikami. Ostatnie 2 mecze podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego zakończyli zwycięstwami – najpierw z Torus Wybrzeżem Gdańsk, później z Handball Stalą Mielec. Drużyna będzie chciała utrzymać dobrą passę i powalczyć o kolejne punkty.

W nieco gorszej sytuacji jest zespół z Tarnowa.  Na ten moment z 11 punktami na koncie zajmuje 10. miejsce w tabeli. Po 3 porażkach z rzędu pora na przełamanie i powrót na zwycięską ścieżkę. W ostatnim spotkaniu zawodnicy Unii prezentowali się jednak całkiem nieźle – w domowym meczu z Łomżą Vive Kielce pokazali charakter i wszystko wskazuje na to, że drużyna jest w świetnej formie. Do zdrowia po kontuzji wrócił jeden z najlepszych strzelców tarnowian, Taras Minotskyi i tarnowscy kibice liczą na to, że będzie stanowił solidne wsparcie dla drużyny w walce o potrzebne zwycięstwo.

W poprzednim sezonie PGNiG Superligi Unia pokonała u siebie kwidzynian różnicą 3 bramek, jednak na wyjeździe musiała uznać wyższość rywala, który we własnej hali pokonał tarnowian również 3-bramkową różnicą. W tym sezonie jednak, po serii wzmocnień w obu zespołach, poziom umiejętności prezentowanych na boisku przez obie ekipy jest zdecydowanie lepszy i bardzo ciężko wskazać faworyta zbliżającego się spotkania. Wszystko wyjaśni się już w najbliższą niedzielę!

Transmisję ze spotkania będzie można śledzić na kanale TVP Sport oraz na stronie internetowej sport.tvp.pl. Start o godzinie 12:40. Serdecznie zapraszamy!

Slide