Wracamy do gry – kierunek Głogów!

Po dwutygodniowej przewie w rozgrywkach zespoły wracają do superligowych zmagań. Drużynę Grupy Azoty Unii Tarnów czeka długa podróż na mecz z Chrobry Głogów. Podopieczni Patrika Liljestranda liczą na powrót na zwycięską ścieżkę – przed nami sporo sportowych emocji!

Po przerwie reprezentacyjnej powracają rozgrywki PGNiG Superligi. Zawodnicy Grupy Azoty Unii Tarnów wyjadą do Głogowa, gdzie w niedzielę rozegrają mecz 9. serii. Po porażce w spotkaniu z Energą MKS Kalisz tarnowianie będą chcieli zrehabilitować się oraz udowodnić, że był to tylko jeden słabszy mecz i nadal są w świetnej formie. Na Dolny Śląsk z pewnością pojadą w jednym celu – po 3 punkty!

Na zwycięstwo będą liczyć także głogowianie. Do tej pory udało im się zgromadzić 7 punktów (o 4 mniej od tarnowian) i aktualnie w ligowej tabeli zajmują 11. miejsce. Zwycięstwo w niedzielę pozwoliłoby na znaczną poprawę sytuacji Chrobrego, który do tej pory zwyciężył zaledwie 2 mecze: z opolską Gwardią w 1. serii oraz z Torus Wybrzeżem Gdańsk pod koniec października. Kibice obu zespołów na pewno pamiętają jednak mecz ostatniej serii poprzedniego sezonu, w którym drużyna Chrobrego Głogów na wyjeździe rozbiła tarnowski zespół 24:34.

Kibice tarnowskiej Unii niewątpliwie czekają na mały rewanż oraz na powrót serii zwycięstw. Przypomnijmy, że po 3 wygranych z rzędu meczach drużyna Grupy Azoty Unii Tarnów musiała uznać wyższość rywala z Kalisza. Mimo to zawodnicy utrzymują, że są w dobrej formie i będą walczyć o punkty w każdym kolejnym spotkaniu. Sezon w wykonaniu tarnowian wygląda całkiem nieźle, a zawodnicy chcą pokazać, że stać ich na dużo więcej. Również rok temu z Głogowa udało się przywieźć 3 punkty. Jak będzie tym razem?

Podopieczni Patrika Liljestranda do niedzielnego spotkania przygotowują się już w Arenie Jaskółka, do której po długich miesiącach udało się powrócić. Czy powrót do „domu” doda tarnowskim Jaskółkom dodatkowej motywacji? Wszystko okaże się już w najbliższą niedzielę. Początek spotkania zaplanowany został na godzinę 15:00. Transmisję na żywo ze spotkania będzie można śledzić na platformie Emocje.TV. Serdecznie zapraszamy!

Slide