Walka do ostatniej sekundy

Grupa Azoty Unia II Tarnów po zaciętym spotkaniu przegrała z drużyną SMS ZPRP III Kielce mecz 8. kolejki 4. gr. II Ligi Mężczyzn. Kielczanie bramkę na wagę zwycięstwa wywalczyli w ostatnich sekundach, a mecz zakończył się wynikiem 36:37 [18:20].

Goście prowadzili od samego początku spotkania. Z minuty ma minutę podwyższali swoje prowadzenie, a w okolicach 20. minuty różnica bramek wynosiła około 6 trafień. Na 5 minut przed końcem pierwszej połowy w ich grze nastąpił jednak przestój, który wykorzystali tarnowianie i w 29. minucie przewaga kielczan wynosiła już tylko 2 trafienia [17:19]. W ostatniej minucie zespoły dorzuciły jeszcze po jednej bramce i pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 18:20.

Druga odsłona miała podobny scenariusz – gospodarzom nie udało się utrzymać niewielkiej, dwubramkowej straty i ponownie to kielczanie coraz bardziej przybliżali się do zwycięstwa.  5 minut przed ostatnim gwizdkiem wynik wynosił 33:36. Zawodnikom tarnowskiej Unii udało się w tym czasie rzucić 3 bramki pod rząd i na kilkanaście sekund przed końcem na tablicy wyników wyświetlał się remis. Kilka sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziego bramkę zdobyli kielczanie, a tarnowianie próbowali jeszcze ratować remis rzutem z połowy boiska na pustą bramkę przyjezdnych. Bramka nie została jednak uznana, a 3 punkty pojadą do Kielc.