Wysokie zwycięstwo w Mielcu!

Grupa Azoty Unia II Tarnów w meczu II Ligi pokonała rezerwy mieleckiej Stali różnicą 10 bramek. Tarnowianie kontrolowali mecz niemal od samego początku i nie dali gospodarzom najmniejszych szans na wywalczenie punktów.

Wynik spotkania otworzył Korneliusz Małek w 3. minucie gry. W 7. minucie było już 1:3, ale 2 minuty później gospodarze doprowadzili do wyrównania [3:3]. Wynik oscylował wokół remisu do 12. minuty, później jednak zawodnicy Unii popisali się 7 trafieniami z rzędu i od tej pory kontrolowali mecz. Po 30 minutach gry mieliśmy wynik 9:16, a sytuacja mielczan była nie do pozazdroszczenia.

W drugiej połowie tarnowianie nie dali rywalom cienia nadziei na odwrócenie losów tego spotkania. Mogliśmy za to w ciągu tych 30 minut oglądać aż 39 trafień w wykonaniu obu drużyn. Goście podwyższyli swoje prowadzenie do 10 bramek różnicy w 37. minucie [13:23], a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 27:37. Autorem największej ilości bramek w meczu – 10 celnych trafień – został Kacper Sobczyk z drużyny SPR Stali II Mielec. W ekipie z tranowa najczęściej trafiali do siatki Szymon Wajda oraz Jakub Kociuba, którzy na swoim koncie zapisali po 8 trafień.