W 21. kolejce rozgrywek ligowych na zapleczu Superligi grupy B, szczypiorniści SPR-u Tarnów ulegli dość wysoko w meczu wyjazdowym UKS-owi Olimp Grodków 34:24. Zawodnicy Marcina Bożka tym samym zanotowali już piątą porażkę z rzędu, wliczając w to również dwie porażki w Pucharze Polski z Orlen Wisłą Płock.

Pierwsze minuty spotkania należały do tarnowian, którzy w łatwy sposób obnażali braki w obronie gospodarzy. Po stronie czwartej drużyny w tabeli zabrakło dwóch podstawowych defensorów, Krzysztofa Bujaka oraz Pawła Biernata, po mimo dobrej gry szczypiornistów z Tarnowa w początkowych fazach spotkania, w kolejnych minutach to gospodarze dochodzili do głosu i z czasem powiększali przewagę. Po pierwszych pięciu minutach było 3:1 dla SPR-u, po 10 . minutach już 4:2, jednak później przewaga stopniała.

Ostatecznie po dobrej, drugie części pierwszej połowy w wykonaniu gospodarzy, tarnowianie tracili na półmetku zawodów już pięć goli (15:10 do przerwy). Po przerwie niestety zawodnicy UKS-u powiększali przewagę, najwyższe prowadzenie gospodarzy sięgało aż trzynastu bramek, w efekcie po dobrym początku i dobrych ostatnich minutach spotkania tarnowianie przegrali różnicą aż 10 bramek.

W szeregach gości najskuteczniejszym zawodnikiem był Jakub Kowalik z 7 trafieniami. Po 21. kolejkach tarnowscy szczypiorniści zajmują 9. pozycję z 17 punktami na koncie w ligowej tabeli. Jednak jeszcze ósmy Viret Zawiercie oraz dziesiąty MKS Kalisz i jedenasta Ostrovia Ostrów Wielkopolski mają identyczny dorobek punktowy. Już za tydzień w hali „Jaskółka” w Tarnowie zawodnicy SPR-u rozegrają kolejne spotkanie ligowe, z przedostatnim ŚKPR Świdnica.

UKS Olimp Grodków – SPR Tarnów 34:24 (15:10)

Olimp: Romatowski, Wasilewicz – Chmiel 8, T. Biernat 6, Kolanko 6, Piech 4, Żubrowski 3, Gradowski 3, Ogorzelec 2, M. Biernat 1, Górny 1, P. Biernat

SPR: Barnaś, M. Nowak, Ciochoń – Kowalik 7, Wajda 5, Szatko 4, Niemiec 3, Dutka 2, Karwowski 1, Ł. Nowak 1, Kubisztal 1, Jewuła, Grzesik, Gabiga, Sokół