Lider nie pozostawił złudzeń w Tarnowie

Niespodzianki nie było, SPR Tarnów przegra przed własną publicznością z pewną już awansu do Superligi Gwardią Opole w 20. kolejce I ligi. Zawodnicy Marcina Bożka nie dokonali cudu, bowiem poprzednie 19 spotkań ligowych ekipa z Opola również wygrała i z 40 punktami w 20 meczach pewnie zmierza po awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Dla tarnowskich szczypiornistów był to czwarty mecz w przeciągu ostatnich dwóch tygodni. Mecz ze zdecydowanie wyżej notowanym rywalem niestety nie przyniósł niespodzianki. Już zaledwie po pięciu minutach spotkania Opolanie prowadzili różnicą 5 goli, przewaga ostatecznie wzrosła do siedmiu trafień i przez większość część pierwszej połowy gol za gol toczył się mecz, goście kontrolowali przebieg spotkania, z początku gospodarze mieli ogromne problemy z sforsowaniem bardzo agresywnie grającej obrony Gwardii.

W bramce goście fantastycznie spisywał się były reprezentant Polski, Adam Malcher. Opolanin ratował zespół kilkukrotnie przed utratą bramki, broniąc również kilka rzutów karnych. Pierwsza połowa upłynęła zdecydowanie pod dyktando przyjezdnych, którzy pierwszą odsłonę meczu wygrali 19:9. W drugiej części gry poprawiła się zdecydowanie gra na bramce tarnowian, lepiej wiązała się gra w ataku oraz obronie, brakowało jednak nieco skuteczności, co było zbawieniem dla Gwardii, która ze stu procentową skutecznością zdobywała bezcenne bramki z kontrataków, które przybliżały ją do oczekiwanych dwóch oczek.

Spory problem z wykorzystaniem wypracowanych rzutów karnych mieli tarnowianie, po jednym z nich czerwoną kartkę otrzymał Mikołaj Grzesik, który zdaniem sędziego umyślnie uderzył Malchera w twarz. Ostatecznie mecz zakończył się 13-bramkową różnicą na korzyść gości, którzy pewnie zainkasowali kolejne dwa punkty. Najlepszym jeśli chodzi o dorobek bramkowy w zespole gospodarzy był Łukasz Szato i Łukasz Nowak, obaj rzucili po 5 bramek.  W ekipie z Opola najskuteczniejszymi zawodnikami byli Nenad Zeljic oraz Mateusz Jankowski, obaj po 7 goli.

Po dzisiejszym spotkaniu SPR zajmuje 8. pozycję w tabeli I ligi grupy B z 17 punktami i bilansem spotkań 8-1-11 oraz bilansem bramkowym 566:619. Kolejnym spotkaniem jakie rozegrają tarnowianie będzie mecz w Grodkowie z miejscowym UKS Olimp 21 marca.

SPR Tarnów – PE Gwardia Opole 21:34 (9:19)

SPR: Barnaś, Nowak M., Ciochoń – Szatko 5, Nowak Ł. 5, Jewuła 2, Grzesik 2, Karwowski 2, Kowalik 2, Gabiga 1, Kubisztal 1, Dutka 1, Waligóra, Niemiec, Wajda, Sokół

Gwardia: Malcher, Buchcic – Jankowski 7, Zeljic 6, Rumniak 5,  Lasoń 4, Prokop 3, Swat 3, Knop 2, Całujek 1, Baran 1, Mokrzki 1, Scepanovic 1