Porażka w Gdańsku – Unia żegna się z ORLEN Pucharem Polski

W piątek, 8 marca Grupa Azoty Unia Tarnów rozegrała wyjazdowe spotkanie ¼ ORLEN Pucharu Polski z ENERGA Wybrzeżem Gdańsk. Niemalże od samego początku to gospodarze narzucili własne tempo, które skutecznie utrzymali do końca, wygrywając 28:24.

Spotkanie od udanej akcji ze skrzydła rozpoczął Mateusz Góralski. Żółtą kartką upomniany został Jovan Milicevic. W 5. minucie gdańszczanie prowadzili już 3:0. Pierwszą bramkę dla Unii zdobył Dzmitry Smolikau. Kolejny raz na listę strzelców wpisał się Mateusz Jachlewski. Na dwie minuty kary boisko musiał opuścić Patryk Pieczonka.

Rzut karny dla Tarnowa wykorzystał Paweł Podsiadło. Między słupkami bardzo dobrze dysponowani byli bramkarze, Kornel Poźniak oraz Patryk Małecki. Nieomylny z siódmego metra był także Mateusz Jachlewski z drużyny Wybrzeża. O czas poprosił trener Marcin Janas. Przez moment goście musieli radzić sobie w podwójnym osłabieniu – na ławkę kar odesłani zostali Przemysław Mrozowicz oraz Jakub Adamski. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 17:13.

Tym razem Paweł Podsiadło spudłował “siódemkę”. Drugi raz w tym spotkaniu na dwie minuty ukarany został Albert Sanek. W 38. minucie Dzmitry Smolikau zdobył dla tarnowian gola kontaktowego (18:17). Chwilę później Wybrzeże ponownie odskoczyło aż na cztery trafienia. Świetnie w bramce spisywał się drugi z bramkarzy Patryka Rombla – Ahmed Amine Bedoui. Pierwszą bramkę w tym meczu przy swoim nazwisku zapisał Patryk Siekierka. Finalnie to ENERGA Wybrzeże Gdańsk pewnie pokonało Grupę Azoty Unię Tarnów 28:24

ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK – GRUPA AZOTY UNIA TARNÓW 28:24 (17:13)

WYBRZEŻE: Poźniak, Bedoui – Powarzyński 2, Pieczonka 1, Peret 3, Stępień 2, Siekierka 1, Milicevic, Jachlewski 7, Góralski 2, Papaj 3, Tomczak 1, Zmavc, Domagała 2, Papina 1, Niedzielenko 3

Kary: Pieczonka, Zmavc, Tomczak, Góralski

Karne: 1/4

UNIA: Wysocki, Małecki – Wątroba 1, Sanek 1, Podsiadło 5, Małek 2, Bushkou 1, Smolikau 7, Adamski 3, Słupski, Parovinchak 2, Sikora, Mrozowicz 1, Tokarz 1

Kary: Mrozowicz (x2), Adamski (x2), Sanek (x2), Wątroba