EMOCJE DO OSTATNIEJ SEKUNDY. MMTS POKONANY!

W 17. serii ORLEN Superligi Grupa Azoty Unia Tarnów rozegrała ostatnie spotkanie w tym roku. Przeciwnikiem “Jaskółek” na wyjeździe był zespół MMTS-u Kwidzyn, z którym już wcześniej w tym sezonie udało się zwyciężyć. Pojedynek trzymał w napięciu do ostatniego gwizdka. W końcówce to tarnowianie zachowali więcej chłodnej głowy i finalnie mogą cieszyć się z kolejnych trzech punktów do tabeli.

Pierwszą bramkę w 3. minucie trafił Ryszard Landzwojczak. Szybko po stronie gości odpowiedział Dzmitry Smolikau. Na linii siódmego metra stanął Patryk Grzenkowicz. Skrzydłowy kwidzynian pewnie spożytkował swój rzut i wyprowadził MMTS na dwubramkową przewagę. Na ławkę kar oddelegowany został Wiktor Jankowski. Gola kontaktowego dla tarnowian zdobył Dzmitry Smolikau (9:8).

Na listę strzelców – dwa razy z rzędu – wpisał się Michał Słupski. W 23. minucie gospodarze musieli radzić sobie w podwójnym osłabieniu. O czas poprosił trener Bartłomiej Jaszka. Dobre interwencje notował zarówno Patryk Małecki, jak i Łukasz Zakreta. “Siódemkę” dla Unii wykorzystał Vladyslav Parovinchak. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis 13:13.

Drugą połowę od kary dwuminutowej rozpoczął Łukasz Kucharzyk. Fantastyczną akcję z kontrataku zapisał przy swoim nazwisku Dzmitry Smolikau. W 40. minucie to przyjezdni z Tarnowa za sprawą Pawła Podsiadło wypracowali przewagę dwóch bramek 15:17. Ponownie w tym spotkaniu z ławką kar przywitał się Jakub Adamski.

Prowadzenie tarnowian szybko stopniało i chwilę później na tablicy obserwowaliśmy remis 18:18. Kwadrans przed syreną końcową o przerwę dla swojego zespołu poprosił trener „Jaskółek”. Obaj bramkarze kontynuowali imponującą skuteczność między słupkami. Drużyny do ostatniej sekundy naprzemiennie wymieniały się ciosami. W ostatecznym rozrachunku to podopieczni Marcina Janasa byli lepsi. Zwyciężyli 25:27.

MVP został Łukasz Zakreta.

MMTS: Zakreta (29%), Matlęga – Grzenkowicz 4, Łazarczyk 1, Szcześniak, Guziewicz, Welcz, Jarosz 2, Kosmala 2, Malczak 5, Landzwojczak 1, Cherkashchenko 3, Chałupka, Jankowski 3, Lewczyk 4

Kary: Jankowski, Kosmala, Jarosz, Łazarczyk

Karne: 1/1

Unia: Wysocki, Małecki (31%) – Zdobylak 1, Wątroba, Sanek 3, Podsiadło 5, Małek, Bushkou 2, Smolikau 8, Adamski 1, Słupski 4, Parovinchak 1, Kucharzyk 1, Sikora 1, Mrozowicz, Tokarz

Kary: Adamski (×2), Kucharzyk