Nieudana próba rewanżu. Tarnowianie bez punktów w potyczce z Ostrovią.

Grupa Azoty Unia Tarnów w środowy wieczór rozegrała rewanżowe starcie 15. serii ORLEN Superligi. „Jaskółki” na wyjeździe mierzyły się z ARGED REBUD KPR Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Tarnowianie przystąpili do tego meczu bez Michała Słupskiego w składzie i polegli na terenie przeciwnika z Ostrowa 27:24.

Spotkanie rozpoczęło się od dobrych interwencji bramkarzy z obydwu drużyn. Na linii rzutów karnych stanął Paweł Podsiadło, który pewnie zdobył gola dla „Jaskółek”. Kolejne imponujące trafienie – tym razem z kontrataku – dla ostrowian zapisał przy swoim nazwisku doświadczony Marek Szpera. Tym samym wyrównał wynik meczu na 4:4.

Bezskuteczną próbę rzutu oddał Ksawery Gajek, którego zatrzymał goalkeeper tarnowian, Patryk Małecki. Karę dwóch minut otrzymał Krzysztof Łyżwa. W 19. minucie na tablicy widniał remis 6:6. Drużyny naprzemiennie popełniały sporo błędów w trakcie gry. O time out dla swojego zespołu poprosił trener Ostrowa, Maciej Nowakowski. Po 30. minutach rywalizacji to gospodarze zeszli do szatni z prowadzeniem 12:10.

Po zmianie stron goście z Tarnowa doprowadzili do remisu 12:12. Obie ekipy grały bardzo dynamicznie. Ostrovia szybko powróciła na prowadzenie. W 38. minucie Łukasz Gierak powiększył przewagę punktową nad rywalami do dwóch trafień [16:14]. Bezlitosny dla tarnowian z kontrataku był także Przemysław Urbaniak.

Bramkę kontaktową dla Unii w czterdziestej minucie zdobył Jakub Adamski. Kwadrans przed końcem ostrowianie wygrywali różnicą sześciu goli [23:17]. Świetnie „między słupkami” spisywali się bramkarze trenera Nowakowskiego – Mikołaj Krekora oraz Jakub Zimny. Finalnie Ostrów zwyciężył 27:24. MVP spotkania został Przemysław Urbaniak.

Ostrovia: Krekora (27%), Zimny (43%) – Rybarczyk, Adamski 1, Urbaniak 8, Klopsteg 3, Gierak 2, Łyżwa 3, Marciniak 4, Misiejuk, Tomczak, Wojciechowski, Szpera 4, Krivokapic 1, Gajek, Reznicky 1