Przed nami pierwsze domowe starcie “Jaskółek” w nowym sezonie ORLEN Superligi. Grupa Azoty Unia Tarnów zmierzy się przed własną publicznością z drużyną Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

Przed tarnowskimi zawodnikami trudne zadanie. Rywalizacja z Ostrovią przez cały ubiegły sezon należała do bardzo wyrównanych. Ostatecznie to zespół z Tarnowa wychodził ze wszystkich pojedynków zwycięsko.

Drużyna z Ostrowa to beniaminek poprzedniej serii rozgrywek w Superlidze mężczyzn; z kolei Grupa Azoty Unia Tarnów osiągnęła w sezonie 2022/2023 najwyższy w historii klubu wynik sportowy w zmaganiach tej klasy.

Nowy sezon to również kolejna czysta karta – obie ekipy nie rozpamiętują już ubiegłorocznych spotkań. W pogoni za punktami w ligowej tabeli zarówno podopieczni Marcina Janasa, jak i ostrowianie z pewnością będą walczyć do ostatniej sekundy.

Za nami pierwsza seria rozgrywek tegorocznej edycji Superligi Mężczyzn. Niestety, obydwie drużyny przegrały swoje spotkania inauguracyjne. Zawodnicy Macieja Nowakowskiego ulegli zespołowi z Zabrza [23:32]. Tarnowianie także poznali smak przegranej w starciu z Azotami Puławy [28:22]. Niemniej jednak porażki te na pewno zmotywują piłkarzy do bardziej zażartej walki w następnej kolejce.

Zawodnicy Grupy Azoty Unii Tarnów podczas meczu zawsze mogli liczyć na obecność swoich kibiców. Czy doping i atut własnej hali poniesie ich do zwycięstwa?

Sobotnie spotkanie zapowiada się niezwykle emocjonująco – liczymy na świetne widowisko!
Serdecznie zapraszamy do Areny Jaskółka w sobotę 2 września na godzinę 16:00. Bilety na to wydarzenie można nabyć na stronie internetowej klubu oraz w kasach biletowych w dniu meczu.
Transmisja online odbędzie się w serwisie Emocje.TV. Do zobaczenia!