Mimo obiecującej pierwszej połowy i świetnej dyspozycji Patryka Małeckiego w bramce finalnie w spotkaniu derbowym lepsi okazali się zawodnicy z Puław.

Wynik spotkania otworzył zawodnik Azotów Puławy Tobiasz Górski, zdobywając punkt z kontrataku. Na odpowiedź ze strony tarnowian nie trzeba było długo czekać – bramkę wyrównującą trafił Łukasz Kucharzyk. W 5. minucie spotkania świetną interwencję zaliczył Patryk Małecki, broniąc rzut karny niewykorzystany przez Rafała Przybylskiego.

W 10. minucie za faul na Dzmitrym Smolikau z ławką kar przywitał się Kelian Janikowski. Po 15 minutach pierwszej połowy to goście prowadzili 7:8. Szansy na podwyższenie wyniku dla tarnowian nie wykorzystał Paweł Podsiadło, który zmarnował swoją „siódemkę”.

3 minuty później o czas poprosił trener gospodarzy po tym, jak goście z Tarnowa wyszli na trzybramkowe prowadzenie. Niedługo po tym puławianie zaliczyli stratę, a karę 2 minut otrzymał Rafał Przybylski. W 27. minucie efektowną bramką prowadzenie tarnowian [12:15] utrzymał Jakub Adamski. Pierwsza część spotkania zakończyła się rezultatem 13:15.

Na początku drugiej połowy karą 2 minut ukarany został Paweł Podsiadło. Kacper Adamski zdobył bramkę kontaktową, wykorzystując rzut karny [14:15]. Trzy minuty później na tablicy wyników widniał remis [15:15]. W 36. minucie to gospodarze przejęli stery i prowadzili dwiema bramkami [17:15].

W 40. minucie tarnowianie na moment odzyskali utracone prowadzenie. 15 minut przed zakończeniem spotkania puławianie wypracowali sobie trzybramkową przewagę [22:19]. Kiedy gospodarze prowadzili pięcioma punktami [25:20] długo wyczekiwanego gola dla „Jaskółek” zdobył Jakub Tokarz [25:21]. Końcówkę spotkania całkowicie zdominowali podopieczni Serhiya Bebeshko. Ostatecznie KS Azoty Puławy pokonały Grupę Azoty Unię Tarnów 28:22.

Puławy: Zembrzycki, Ciupa, Tsintsadze – Adamski 8, Virbauskas 6, Janikowski 6, Przybylski 4, Zarzycki 1, Marciniak 1, Górski 1, Burzak 1, Zivkovic, Antolak, Urbanek, Fedeńczak
Unia: Małecki 1, Wysocki – Słupski 4, Adamski 4, Kucharzyk 4, Podsiadło 2, Bushkou 2, Sanek 1, Smolikau 1, Tokarz 1, Sikora 1, Zdobylak 1, Mehdizadeh, Mrozowicz, Parovinchak, Małek