Zbliża się kolejne spotkanie Grupy Azoty Unii Tarnów. W meczu 20. serii PGNiG Superligi zmierzą się z MMTS-em Kwidzyn. Oba zespoły w tabeli dzieli tylko 3 punkty, a walka o TOP6 wkroczyła w decydującą fazę – emocji jak zwykle nie zabraknie!

Fani piłki ręcznej w Polsce w tym sezonie nie mogą narzekać na nudę. Do zakończenia trwającej edycji PGNiG Superligi pozostało 7 spotkań, a w tabeli wydarzyć może się jeszcze niemal wszystko! Żaden z zespołów nie może być niczego pewien, a szczególnie ciekawie zapowiada się rywalizacja o TOP6, ponieważ to właśnie w środkowej części tabeli dochodzi do największych przetasowań.

Jeszcze tydzień temu Unia zajmowała 6. pozycję. Wystarczyło jednak małe potknięcie w postaci przegranej po rzutach karnych z Energą MKS Kalisz oraz zwycięstwa bezpośrednich rywali, aby przesunąć się w dół o 2 miejsca. Realne zagrożenie dla tarnowian stanowi także nie kto inny, jak zespół MMTS-u Kwidzyn, który zwyciężając w zbliżającym się meczu zrówna się z Unią punktami.

A Szanse na zwycięstwo gospodarze mają duże – od jakiegoś czasu prezentują naprawdę wysoką formę, a mecze przegrywają jedynie z czołowymi zespołami. Na swoim terenie są także zdecydowanie mocniejsi, a kwidzyńscy kibice z pewnością liczą na to, że ich ulubiona drużyna i tym razem wywalczy cenne 3 punkty.

Tego samego nie można jednak powiedzieć o tarnowskiej Unii. W kilku ostatnich spotkaniach zaliczyli występy nieco słabsze, niż te, do których przyzwyczaili nas w pierwszej rundzie. Fani Jaskółek mają jednak nadzieję, że to tylko mała zadyszka spowodowana intensywnym sezonem i w Kwidzynie tarnowianie udowodnią, że wracają na właściwe tory.

Wszystko okaże się już w najbliższą niedzielę! Mecz został zaplanowany na godzinę 15:00. Serdecznie zapraszamy do śledzenia transmisji na żywo z wydarzenia, która będzie dostępna w serwisie Emocje.TV. Do zobaczenia!