Z Gwardią o ćwierćfinał PGNiG Pucharu Polski!

Już w najbliższy piątek drużyna Grupy Azoty Unii Tarnów wyjedzie do Opola, w którym rozegra spotkanie 1/8 finału pucharowych rozgrywek. Zwycięzca meczu w ćwierćfinale spotka się z Azotami Puławy. Zapowiada się emocjonujące starcie!

Przed nami ostatni mecz 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski. Tarnowskie Jaskółki na wyjeździe zmierzą się z opolską Gwardią i powalczą o awans do ćwierćfinału rozgrywek.
W poprzednim etapie Unia we własnej hali zwyciężyła z KPR ARGED Ostrovią [24:23]. Opolanie, również przez własną publicznością, pokonali Torus Wybrzeże Gdańsk. O awansie zadecydował konkurs rzutów karnych, w którym lepsi okazali się gospodarze [22:22 k.4:3].

Piątkowi rywale to zespoły bardzo nieprzewidywalne. Gwardia Opole – podobnie jak Unia – w kilku ostatnich spotkaniach w superligowych rozgrywkach prezentuje zmienną formę. W ciągu kilku ostatnich tygodni gospodarzom piątkowego spotkania udało się zwyciężyć w meczu z Azotami Puławy i Zagłębiem Lubin [oba zwycięstwa po serii rzutów karnych]. W spotkaniach z KPR Arged Ostrovią i Torus Wybrzeżem Gdańsk musieli natomiast uznać wyższość rywala.

Również podopieczni Tomasza Strząbały mają za sobą spektakularne zwycięstwa, jak
i małe potknięcia. W rewanżowej rundzie PGNiG Superligi zwyciężyli z Zagłębiem Lubin oraz Piotrkowianinem. Do mniej udanych tarnowianie z pewnością mogą zaliczyć starcie na trudnym terenie z walczącą o być albo nie być w najwyższej klasie rozgrywkowej Sandrą SPA Pogonią Szczecin, który zakończyło się rezultatem 28:27 na korzyść gospodarzy.

 W obecnym sezonie zespoły Unii i Gwardii mierzyły się ze sobą tylko raz. Jaskółki na wyjeździe pokonały opolan 27:32. Zbliżające się pucharowe spotkanie będzie zatem idealną okazją dla gospodarzy, aby zrewanżować się za porażkę sprzed kilku miesięcy. Unia jednak zamierza zrehabilitować się po meczu w Szczecinie i zapewnić sobie awans do kolejnego etapu PGNiG Pucharu Polski, który zwycięzca piątkowego meczu rozegra w roli gospodarza.

Drugą parę ćwierćfinałową tworzą zespoły Gwardii Opole i MMTS-u Kwidzyn. Zwycięzcy etapu 1/4  finału awansują do półfinału, w którym spotkają się z rozstawionymi Industrią Kielce oraz Orlen Wisłą Płock.

Kto – Unia czy Gwardia – okaże się lepszy i dołączy do grona ćwierćfinalistów pucharowych rozgrywek? Przekonamy się już w piątek! Spotkanie zostało zaplanowane na godzinę 19:00.