Do Grupy Azoty Unii Tarnów po niewiele ponad roku nieobecności wraca Marcin Wajda! Leworęczny zawodnik wzmocni prawą stronę tarnowskiego zespołu.

Początek sezonu 2022/2023 był dla niektórych zawodników tarnowskiej Unii dość pechowy – kontuzje nie oszczędziły przede wszystkim leworęcznych Aleksandra Bushkowa oraz Dzmitriego Smolikova. Uraz pierwszego z nich nie był jednak bardzo poważny i „Sasza” pojawi się na boisku w kolejnych meczach swojej drużyny. Większego pecha miał prawy rozgrywający Jaskółek, którego kontuzja wykluczy z gry prawdopodobnie na dłuższy czas.

Zarząd Grupy Azoty Unii Tarnów zdając sobie sprawę, jak istotni w dyscyplinie, jaką jest piłka ręczna są leworęczni zawodnicy postanowił zareagować na obecną sytuację i podjął decyzję o transferze Marcina Wajdy do tarnowskiego klubu.

– Jestem bardzo wdzięczny Marcinowi, że zdecydował się pomóc naszemu zespołowi. Szybko udało się sfinalizować transfer i do końca sezonu pozostanie zawodnikiem naszego klubu. Na ten moment nie jesteśmy w stanie dokładnie określić, ile pauzować będzie Dima Smolikov, dlatego pomoc Marcina, który ma już doświadczenie w Superlidze i wie, jak funkcjonujemy jako klub, będzie dla nas bardzo ważna. – powiedział wiceprezes Grupy Azoty Unii Tarnów, Wacław Grzesik

Marcin Wajda to zawodnik doskonale znany lokalnej publiczności. Swoją przygodę z tarnowskim klubem rozpoczął w 2012 roku. W barwach ówczesnego SPR PWSZ Tarnów wywalczył awans do PGNiG Superligi i przez kolejne dwa sezony występował w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. W 2021 roku pożegnał się z klubem, w którym spędził 9 lat i przeniósł się do występującego w I Lidze AZS AGH Kraków. Doświadczony zawodnik okazał się jednym z liderów nowego zespołu i w sezonie 2021/2022 rzucił w jego barwach 126 bramek, co uczyniło go 5. najlepszym strzelcem rozgrywek. Na sezon 2022/2023 przeniósł się do SPR Orła Przeworsk, w którego barwach zdążył rozegrać 2 spotkania.

Na początku października Wajda wrócił jednak do Grupy Azoty Unii Tarnów, aby wspomóc zespół ze swojego rodzinnego miasta w tym trudniejszym momencie. Zawodnik ma doświadczenie i może grać zarówno na pozycji prawego rozegrania, jak i na prawym skrzydle. Jego kontrakt będzie obowiązywał do końca obecnego sezonu. Marcin – witamy ponownie i życzymy powodzenia!