Do Grupy Azoty Unii Tarnów dołączy Japończyk Kenya Kasahara! Jest to już czwarty transfer zawodnika z Kraju Kwitnącej Wiśni do tarnowskiego zespołu. Kasahara zastąpi Mateusza Kaźmierczaka na pozycji obrotowego.

To już mała tradycja – do Grupy Azoty Unii Tarnów kolejny sezon z rzędu dołączy zawodnik pochodzący z Japonii! Tym razem nowym nabytkiem tarnowskiego klubu jest Kenya Kasahara – doświadczony obrotowy, od 2021 roku zawodnik islandzkiego Knattspyrnufélagið Hörður. Wcześniej reprezentował barwy japońskiego klubu, Toyota Auto Body.

Kasahara mecze rozgrywał także w reprezentacji Japonii i brał udział w dużych międzynarodowych imprezach, m.in. w Mistrzostwach Świata w 2019 roku oraz Igrzyskach Olimpijskich w 2020. Dla swojej drużyny narodowej wystąpił łącznie w 46 meczach i rzucił 29 bramek.

Czuję szacunek ze strony zespołu i to, że zostałem doceniony. Cieszę się, że zaproponowano mi dwuletni kontrakt. Chcę pomóc zespołowi zarówno w obronie, jak i w ataku oraz nadać mu ducha walki, aby w kolejnym sezonie na koniec osiągnąć z drużyną lepszy wynik. – powiedział Kasahara

To, w czym specjalizuje się Kasahara, to mocna gra w defensywie. Ułatwiają mu ją jego warunki fizyczne – Japończyk ma 197 cm wzrostu i waży 109 kg! Tak decyzję o zakontraktowaniu nowego zawodnika komentuje prezes Grupy Azoty Unii Tarnów, Krzysztof Mogielnicki:

Gdy jasne stało się, że po zakończeniu sezonu odejdzie od nas Mateusz Kaźmierczak, rozpoczęliśmy poszukiwania obrotowego, który wniesie sporo jakości w defensywie i stworzy z Yoshidą mocny duet na linii 6. metra. Nasz wybór padł na również pochodzącego z Japonii Kenya Kasaharę, z którym udało się porozumieć i to on wzmocni nasz zespół w kolejnych dwóch sezonach. Obserwowałem jego grę już podczas międzynarodowych turniejów, w których brał udział i jestem przekonany, że posiada umiejętności oraz cenne doświadczenie, których potrzebuje nasz zespół.

Kenya Kasahara podpisał z tarnowskim klubem kontrakt, który będzie obowiązywał do końca sezonu 2023/2024. Życzymy samych rewelacyjnych występów i aby pobyt w Tarnowie był kolejnym udanym etapem w sportowej karierze!