Ostatni w tym roku sprawdzian przed własną publicznością

Już w najbliższą sobotę Grupa Azoty Unia Tarnów rozegra domowy mecz z Torus Wybrzeżem Gdańsk. Mecz 12. serii PGNiG Superligi będzie przedostatnim meczem w kończącej się pierwszej rundzie spotkań oraz ostatnim w tym roku, który tarnowianie rozegrają we własnej hali.

Runda jesienna ligowych rozgrywek powoli dobiega końca. Przed zespołami jeszcze 2 serie spotkań, a sytuacja w tabeli robi się coraz ciekawsza. Prawie każda z drużyn ma jeszcze szansę na poprawę swojej sytuacji przed przerwą dzielącą obie rudny. Szansę będą chciały wykorzystać z pewnością ekipy z Tarnowa i Gdańska, które przed rozpoczęciem rozgrywek liczyły na nieco lepszą pozycję na tym etapie.

Grupa Azoty Unia Tarnów zgromadziła do tej pory 12 punktów i aktualnie plasuje się na 9. miejscu w tabeli PGNiG Superligi. Nieco słabiej wypada jej sobotni rywal – Torus Wybrzeże Gdańsk z 10 punktami na koncie zajmuje 12. pozycję, jednak zaledwie 1 zwycięstwo dzieli ich od powędrowania o kilka pozycji w górę i prześcignięcia tarnowian.

Gdańszczanie wygrali do tej pory 3 mecze, a wysokie zwycięstwo nad Handball Stalą Mielec w poprzedni weekend pokazało, że nie składają broni i zrobią wszystko, by udowodnić, że przeciętny początek sezonu to tylko słabszy etap, a drużyna dopiero się rozkręca. W sobotę trudny do zatrzymania będzie przede wszystkim duet Jachlewski i Kosmala, który na swoim koncie ma łącznie 98 bramek!

Nieco gorsze chwile przeżywają teraz podopieczni Patrika Liljestranda. Pomimo świetnego meczu w Kwidzynie w samej końcówce oddali zwycięstwo i w ostatnich 4 meczach zdobyli zaledwie 1 punkt. To już jednak przeszłość, a przed drużyną kolejne wyzwania. Teraz tarnowscy zawodnicy zmotywowani wsparciem z trybun, będą walczyć o bardzo potrzebne 3 punkty.

Przebieg spotkań tarnowskiej Unii z Wybrzeżem z poprzedniego sezonu wskazują na to, że czeka nas ogromna dawka emocji do samego końca! W sezonie 2020/2021 drużyny spotkały się trzykrotnie – raz w spektakularny sposób zwyciężyli gdańszczanie, później mieliśmy remis i karne w Pucharze Polski, a kilka tygodni później, znowu w lidze, pewnie triumfowali tarnowianie. Jak będzie tym razem?

Wszystko wyjaśni się w najbliższą sobotę. Mecz zaplanowany został na godzinę 13:20. Zapraszamy wszystkich do hali! Bilety na to spotkanie są dostępne na stronie internetowej klubu. Osoby, które nie dadzą rady pojawić się w hali zapraszamy przed telewizory – mecz transmitowany będzie na kanale TVP Sport oraz na stronie internetowej sport.tvp.pl.

Slide