WALKA DO OSTATNIEJ SEKUNDY – UNIA WYCHODZI ZWYCIĘSKO PO ZACIĘTYM STARCIU W LEGIONOWIE!

W sobotę, 27 kwietnia Grupa Azoty Unia Tarnów zagrała wyjazdowe spotkanie z ZEPTER KPR LEGIONOWO w grupie spadkowej ORLEN Superligi. Pierwsza połowa z początku została zdominowana przez gospodarzy, jednak w późniejszej fazie zawodów tarnowianie włączyli wyższy bieg i zdołali odrobić wszystkie straty. Druga część meczu była niezwykle wyrównana, ale to Unia finalnie może cieszyć się ze zwycięstwa 27:28.

Dwie szybkie bramki na początku spotkania dla drużyny z Legionowa zdobyli Sławomir Lewandowski oraz Norbert Maksymczuk. Za swoje przewinienie ukarany na dwie minuty został Jakub Adamski. Na linii siódmego metra stanął Paweł Podsiadło, który nie zdołał pokonać goalkeepera gospodarzy.

W 7. minucie przewaga KPR-u wynosiła już trzy gole (4:1). Bezlitosny dla tarnowian był Filip Fąfara, pewnie wykorzystując akcję z kontrataku. Żółtą kartką upomniany został Kamil Ciok. Cenne interwencje między słupkami notował Casper Liljestrand, dzięki czemu jego zespół sukcesywnie zwiększał prowadzenie nad przyjezdnymi. O czas poprosił Michał Prątnicki.

Trafienie kontaktowe z rzutu karnego dopisał do drużynowego dorobku Vladyslav Parovinchak (11:10). Za sprawą Michała Słupskiego w 22. minucie na tablicy wyników widniał już remis 11:11. Po pierwszej połowie z minimalnym prowadzeniem do szatni schodzili zawodnicy Unii 16:17.

Po zmianie stron nadal dobrą formę utrzymywali bramkarze obydwu ekip. W 35. minucie Vladyslav Parovinchak zakończył swój udział w meczu, gdyż otrzymał czerwoną kartkę. W kolejnych akcjach zespoły naprzemiennie wymieniały się ciosami. Celny rzut z dystansu oddał Paweł Podsiadło.

Na ławkę kar oddelegowany przez sędziów został Krystian Wołowiec, a “siódemki” dla tarnowian nie spożytkował Konrad Wątroba. W ostatniej minucie starcia o czas poprosił trener Marcin Janas. Trafienie na zwycięstwo dla gości zdobył Jakub Adamski.