Zła passa przerwana – wygrana w Piotrkowie na koniec rundy zasadniczej!

W sobotę, 30 marca Grupa Azoty Unia Tarnów w 26. serii ORLEN Superligi zagrała ostatnie spotkanie wyjazdowe w fazie zasadniczej. Przeciwnikiem drużyny z Tarnowa był Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. W pierwszej połowie to przyjezdni wiedli prym na boisku i prowadzili 11:14. W decydującej części rywalizacji miejscowi zdołali odrobić straty, co spowodowało wyrównaną batalię do samego końca. Finalnie to tarnowianie zapisali zwycięstwo na swoim koncie, wygrywając 26:27.

Spotkanie od dobrej interwencji w bramce rozpoczął Damian Chmurski, jednak po dobitce Michała Słupskiego to tarnowianie przez moment prowadzili 0:1. Po stronie gospodarzy szybko odpowiedział Marcin Matyjasik. Żółtą kartką upomniany został Roman Pożarek. Rzut karny dla Unii wyraźnie przestrzelił Paweł Podsiadło. Dzięki solidnej dyspozycji Patryka Małeckiego, goście zdołali wypracować w 8. minucie trzybramkowe prowadzenie 2:5.

Na ławkę kar za swoje przewinienie musiał zejść Filip Surosz, co spowodowało grę w osłabieniu jego zespołu. Trafienie kontaktowe dla Piotrkowa zdobył Surosz. “Siódemkę” pewnie wykorzystał Vladyslav Parovinchak. W 20. minucie Piotrkowianin odrobił wszystkie straty, doprowadzając do remisu 9:9. Po pierwszej połowie do szatni z prowadzeniem schodzili gracze pod wodzą Marcina Janasa z rezultatem 11:14.

Po zmianie stron nadal wysoki poziom między słupkami utrzymywał Patryk Małecki. Aż trzy gole z rzędu w ciągu czterech minut zainkasowali szczypiorniści z Piotrkowa. Po chwilowym impasie tarnowianie zdobyli szesnastą bramkę. Niezmiennie skuteczny na linii siódmego metra był Krystian Krajewski.

O czas poprosił trener Marcin Janas. W kolejnych minutach ekipy naprzemiennie wymieniały się ciosami. Na listę strzelców ponownie w tym pojedynku wpisał się Jakub Adamski. Na boisku pojawił się zmiennik Patryka Małeckiego – Jakub Wysocki. Młody goalkeeper notował wiele cennych interwencji. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Grupy Azoty Unii Tarnów 26:27.