Pasmo porażek przedłużone. Unia z przegraną w Kaliszu.

W niedzielny wieczór, 3 marca w ramach 23. kolejki ORLEN Superligi ENERGA MKS Kalisz podejmował we własnej hali drużynę Grupy Azoty Unii Tarnów. Niemalże od samego początku to kaliszanie wiedli prym na boisku i do samego końca nie wypuścili zwycięstwa w tym spotkaniu, pokonując tarnowian 28:22.

I połowa:

Pojedynek od posiadania rozpoczęli tarnowianie. Niecelny rzut wykonał Dzmitry Smolikau. Pierwszą bramkę w meczu zdobył Bartosz Kowalczyk. Żółtą kartką upomniany został zawodnik kaliszan, Wiktor Karpiński. W 7. minucie obie drużyny musiały radzić sobie z grą w osłabieniu, po tym jak na ławkę kar odesłani zostali Konrad Pilitowski, a ze strony Unii – Albert Sanek. Na listę strzelców wpisał się Michał Drej, tym samym wyrównując wynik spotkania (2:2). W 17. minucie zespół gospodarzy wyszedł na dwubramkowe prowadzenie 5:3. O czas poprosił trener Marcin Janas. Solidnie między słupkami dysponowany był Krzysztof Szczecina. W 24. minucie Dawid Molski podwyższył przewagę MKS-u do czterech trafień (10:6). Pierwsza część starcia zakończyła się rezultatem 12:8.

II połowa:

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy Tomas Nejdl i Michał Drej zdobyli dwie łatwe bramki dla swojej drużyny. Na linii siódmego metra stanął Paweł Podsiadło, pewnie wykorzystując w pierwsze tempo rzut karny. Krzysztof Szczecina ciągle notował dobre interwencje. Na boisku ze strony tarnowian pojawił się Jakub Tokarz. Z kontrataku nie pomylił się Konrad Pilitowski, który podwyższył konto bramkowe Kalisza 18:12. Swoją “siódemkę” dla MKS-u spożytkował w 45. minucie Bartosz Kowalczyk. W kolejnych akcjach gospodarze byli bezlitośni dla zawodników Unii, którzy z każdą chwilą zwiększali swoją przewagę. Drugi raz w tym spotkaniu zespoły w tym samym momencie były zmuszone grać w osłabieniu (MKS – Patryk Biernacki, Unia – Vladyslav Parovinchak). Końcowo to gracze pod wodzą Rafała Kuptela dopisali do tabeli trzy punkty, wygrywając z Tarnowem 28:22.