Grupa Azoty Unia Tarnów triumfuje nad MMTS-em Kwidzyn w 1/8 ORLEN Pucharu Polski!

We wtorek, 13 lutego Grupa Azoty Unia Tarnów rozegrała spotkanie 1/8 finałów w ORLEN Pucharze Polski z MMTS-em Kwidzyn. Tarnowianie od początku wiedli prym na boisku i zwyciężyli 30:21.

I POŁOWA:

Bramkę otwierającą spotkanie w 4. minucie zdobył dla tarnowian Aleksandr Bushkou. Chwilę później wynik na 2:0 powiększył Jakub Adamski. Zaraz po tej akcji obrotowy Unii został odesłany na ławkę kar. O czas poprosił trener gości, Bartłomiej Jaszka. Bardzo ładnego gola dla MMTS-u w 14. minucie zdobył Michał Potoczny. Solidny pojedynek między słupkami rozgrywał goalkeeper gospodarzy, Patryk Małecki. Gracze pod wodzą Marcina Janasa sukcesywnie powiększali swoją przewagę. Dziesięć minut przed zakończeniem pierwszej części prowadzili 11:4. Żółtą kartką ukarany został Marcel Zdobylak. Pierwszy rzut karny w meczu pewnie na korzyść swojego zespołu wykorzystał Mateusz Kosmala. Z linii siódmego metra po stronie tarnowian skuteczny okazał się także Paweł Podsiadło. Po pierwszych 30. minutach do szatni z prowadzeniem schodzili gospodarze 18:9.

II POŁOWA:

Po zmianie stron goście szybko stracili posiadanie, a trafienie dla Unii zdobył Konrad Wątroba. Niecelny rzut oddał Paweł Podsiadło, a w bramce nadal dobrą dyspozycję utrzymywał Patryk Małecki. Solidnie w ofensywnie zaczęli grać kwidzynianie, co skutkowało dodaniem trzech bramek z rzędu do ich rezultatu. Na ławkę kar odesłany został Wiktor Jankowski, co spowodowało grę w osłabieniu jego zespołu. Nadszedł kolejny czas dla drużyny gospodarzy. Cenne interwencje notował również zmiennik Małeckiego, Jakub Wysocki. Prawdziwą bombę trafił Vladyslav Parovinchak. Spotkanie zakończyło się wygraną Grupy Azoty Unii Tarnów 30:21.

Grupa Azoty Unia Tarnów – MMTS Kwidzyn 30:21 (18:9)

UNIA: Wysocki, Małecki – Zdobylak 1, Wątroba 2, Sanek 1, Podsiadło 8, Małek 1, Bushkou 2, Smolikau 2, Adamski 4, Słupski 2, Parovinchak 4, Sikora 2, Mrozowicz, Tokarz 1

Kary: Adamski, Smolikau

Karne: 2/2

MMTS: Zakreta, Matlęga – Grzenkowicz 1, Łazarczyk, Kamyszek 3, Guziewicz 1, Welcz 3, Potoczny 2, Jarosz 1, Kosmala 3, Malczak, Landzwojczak, Cherkashchenko, 3 Chałupka 1, Jankowski 2, Lewczyk 1

Kary: Grzenkowicz, Guziewicz, Jankowski, Chałupka