Gorzka porażka tarnowian w zaciętym meczu w Legionowie.

W 19. serii ORLEN Superligi, 7 lutego, Grupa Azoty Unia Tarnów rywalizowała z ZEPTER KPR Legionowo na ich terenie. Choć pojedynek był zacięty, to większość czasu Legionowo prowadziło, nie oddając ostatecznie kontroli i zwyciężając 32:29.

Spotkanie rozpoczęło się od dobrej interwencji bramkarza z Legionowa, Caspera Liljestranda. Pierwszego trafienia w meczu dokonał Przemysław Mrozowicz. W 7. minucie kolejną bramkę zanotował Damian Pawelec. Szansę na objęcie prowadzenia przez zespół KPR-u zmarnował Filip Fąfara, który nie wykorzystał akcji w kontrataku.

Na ławkę kar zszedł Kamil Ciok. Straty drużyny z Tarnowa doprowadziły do wypracowania sobie przez gospodarzy dwupunktowej przewagi 8:6. Mateusz Chabior skutecznie spożytkował rzut karny. Po przerwie na żądanie trenera Prątnickiego, ekipa z Legionowa szybko powiększył swoje prowadzenie o kolejne dwa trafienia.

Na boisku pojawił się Vladyslav Parovinchak jako zmiana w drużynie gości. Paweł Podsiadło zdobył kontaktowego gola dla Unii z siódmego metra. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 15:13.

Drugą część rozpoczęto od nieudanych akcji po obu stronach boiska. Fantastyczne trafienie zaliczył Dzmitry Smolikau. Karę dwóch minut otrzymał Krystian Wołowiec, co spowodowało grę w osłabieniu jego drużyny.

W 40. minucie na tablicy wyników widniał już remis 20:20. W kolejnych minutach zespoły naprzemiennie wymieniały się ciosami, pozostawiając kibiców w napięciu. Pod koniec spotkania to Legionowo przejęło inicjatywę, utrzymując swoją przewagę i kończąc mecz zwycięstwem 32:29.

Tytuł najbardziej wartościowego gracza pojedynku przypadł Mateuszowi Chabiorowi.

ZEPTER KPR LEGIONOWO – GRUPA AZOTY UNIA TARNÓW 32:29 (15:13)

LEGIONOWO: Pieńkowski, Liljestrand (24%) – Brzeziński 3, Maksymczuk, Klapka 2, Fąfara 1, Bogudziński, Pawelec 5, Lewandowski, Adamczyk 4, Tylutki, Brinovec, Wołowiec 6, Chabior 11, Laskowski, Ciok

Kary: Ciok, Fąfara (x2), Chabior, Wołowiec, Pawelec, Tylutki, Adamczyk

Karne: 3/3

UNIA: Wysocki, Małecki – Zdobylak, Wątroba, Sanek 5, Podsiadło 5, Małek, Bushkou 5, Smolikau 4, Adamski 3, Słupski 1, Parovinchak 1, Sikora 4, Mrozowicz 1, Tokarz

Kary: Mrozowicz