Grupa Azoty Unia Tarnów triumfuje nad Handball Stalą Mielec w ORLEN Pucharze Polski!

W zaciętym starciu na boisku Handball Stali Mielec, Grupa Azoty Unia Tarnów odniosła zwycięstwo 32:36 w rundzie eliminacyjnej ORLEN Pucharu Polski. Pomimo wyrównanej pierwszej połowy, tarnowianie zdołali zdominować drugą część meczu, zapewniając sobie awans do kolejnej fazy turnieju.

Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobył Jakub Adamski. Jednak gospodarze szybko odpowiedzieli, a Kacper Sobczyk wyrównał wynik. W 3. minucie Albert Sanek otrzymał dwie minuty kary. Mimo tego obie drużyny kontynuowały wyrównaną walkę, co tworzyło dynamiczne widowisko.

Chwilami tarnowianie lekko odskakiwali, budując kilka punktów przewagi. Jednak miejscowi nie zamierzali się poddawać, co sprawiło, że emocje nie opuszczały boiska. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16:19 na korzyść Grupy Azoty Unii Tarnów, pozostawiając kibiców w napięciu przed drugą częścią tego pasjonującego pojedynku.

Druga połowa meczu przyniosła chwilowy przestój dla Unii, co skutecznie wykorzystał zespół z Mielca, zaciskając rezultat. Na ławkę kar odesłany został Dawid Ruhnke. Trener gospodarzy poprosił o czas dla swoich graczy.

Chwilę później podopieczni Marcina Janasa przełamali impas za sprawą dwóch kolejnych bramek zdobytych przez Michała Słupskiego. Goście z Tarnowa zdobyli cztery gole z rzędu, z czego trzy były autorstwa Vladyslava Parovinchaka.

W kolejnych momentach gry tarnowianie stopniowo powiększali swoją przewagę, wykazując skuteczność w ofensywie i pewność w obronie. Ostatecznie – mimo zaciętej walki – „Jaskółki” utrzymały kontrolę nad meczem, zwyciężając wynikiem 32:36.

MIELEC: Dekarz, Novikov – Ruhnke 4, Sarnowski 5, Sobczyk 3, Kotliński 1, Graczyk, Napierała, Kaźmierczak 1, Smoliński 1, Stefani 4, Przychodzień 6, Osmola 2, Królikowski, Światłowski 5