Emocje do samego końca! Unia zwycięska w starciu z Gdańskiem!

W 9. serii ORLEN Superligi podopieczni Marcina Janasa rozgrywali mecz wyjazdowy z ENERGĄ Wybrzeże Gdańsk. Od pierwszych minut rywalizacja była niezwykle emocjonująca. Pomimo świetnego występu Mateusza Jachlewskiego z trzech punktów do ligowej tabeli cieszą się tarnowianie. Finalnie pojedynek zakończył się wynikiem 36:38.

Wynik spotkania otworzył zawodnik gospodarzy – Patryk Pieczonka. Szybko ze skrzydła po stronie gości odpowiedział Aleksandr Bushkou. W dziewiątej minucie gdańszczanie wyszli na czterobramkowe prowadzenie [7:3]. O czas poprosił trener Marcin Janas. Szóstą bramkę dla tarnowian w 13. minucie zdobył Vladyslav Parovinchak [9:6].

Rzut karny dla Wybrzeża pewnie wykorzystał Mateusz Jachlewski. W 19. minucie gola kontaktowego z kontrataku trafił Paweł Podsiadło [11:10]. Na ławkę kar oddelegowany został Nejc Zmavc, zawodnik gdańskiego Wybrzeża. Bardzo dobre interwencje notował Patryk Małecki.

Do remisu w 22. minucie doprowadził Michał Słupski [13:13]. Chwilę później gospodarze ponownie wyszli na dwubramkową przewagę [15:13].  Drugi raz karę dwóch minut otrzymał Nejc Zmavc. Pierwsza część spotkania zakończyła się rezultatem 20:18 dla Wybrzeża.

Po przerwie szóste trafienie przy swoim nazwisku zapisał Mateusz Jachlewski. Błędy na boisku popełniali zawodnicy obu drużyn. Rzut z siódmego metra dla tarnowian wykorzystał wracający po kontuzji, Marcel Zdobylak [23:22].

Na prowadzenie, pierwszy raz w tym spotkaniu wyszła drużyna Unii Tarnów [24:25]. O czas poprosił sztab trenerski gospodarzy. Kilka chwil później gdańszczanie ponownie prowadzili. W 45. minucie doszło do rzadko spotykanej sytuacji – na ławkę kar ze strony Gdańska zeszli: Patryk Pieczonka, Maciej Papina i Mateusz Jachlewski.

Obie ekipy naprzemiennie wymieniały się ciosami. Nejc Zmavc zakończył swój mecz z czerwoną kartką przez gradację kar dwuminutowych. Minutę przed końcem Paweł Podsiadło wyprowadził Unię na trzybramkowe prowadzenie [35:38]. Ostatecznie goście zwyciężyli 36:38. MVP spotkania został Mateusz Jachlewski, zdobywca 10. bramek dla gospodarzy.

Wybrzeże: Witkowski (18%), Poźniak (6%) – Miklikowski, Powarzyński, Pieczonka 3, Peret, Stępień, Siekierka 1, Milicevic 6, Jachlewski 10, Papaj, Zmavc 2, Będzikowski 5, Domagała 2, Papina 6, Niedzielenko 1

Kary: Zmavc (trzy razy) – CZERWONA KARTKA, Pieczonka, Papina, Jachlewski (dwa razy)

Karne: 2/2

Unia: Małecki (27%), Wysocki – Zdobylak 5, Sanek 3, Podsiadło 7, Mehdizadeh, Małek, Bushkou 4, Smolikau 7, Adamski 3, Słupski 6, Parovinchak 1, Kucharzyk 2, Sikora, Mrozowicz, Tokarz

Kary: Mrozowicz (dwa razy), Sikora, Słupski