W 7. kolejce ORLEN Superligi podopieczni Marcina Janasa rozgrywali wyjazdowe spotkanie z MKS-em Zagłębiem Lubin. Po zaciętej pierwszej połowie, tarnowianie w kolejnych 30. minutach spotkania włączyli drugi bieg i w końcówce zdominowali gospodarzy. „Jaskółki” z Tarnowa pokonały gospodarzy 21:25.

Mecz od dobrej interwencji rozpoczął Jakub Wysocki. Pierwszą bramkę spotkania zdobył Dawid Krysiak – zawodnik MKS-u Zagłębia Lubin. Minutę później szybkie trafienie z kontrataku przy swoim nazwisku zapisał Danylo Hlushak. Rzut karny dwukrotnie dla tarnowian wykorzystał Vladyslav Parovinchak. Na ławkę kar powędrował Kamil Pedryc.

Goście skutecznie wykorzystali osłabienie “Miedziowych” i w 9. minucie wyszli na dwubramkowe prowadzenie [2:4]. Paweł Krupa szybko doprowadził do remisu, a karę otrzymał Aleksandr Bushkou z tarnowskiej Unii. W kolejnych minutach spotkania oba zespoły naprzemiennie wymieniały się ciosami. Ładną akcją indywidualną świeżo po wejściu na boisku, popisał się Jakub Tokarz.

O czas poprosił trener gospodarzy – Tomasz Kozłowski. Parovinchak podczas trzeciej próby rzutu z siedmiu metrów okazał się tym razem nieskuteczny. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy po zdobyciu bramki przez Michała Bekisza, Zagłębie wygrywało przewagą 1 punktu [11:10]. Dzięki wykorzystaniu swojej „siódemki” przez Pawła Podsiadło na tablicy wyników po pierwszych 30. minutach widniał remis 11:11.

Drugą połowę tarnowianie rozpoczęli od spudłowanego rzutu karnego przez Pawła Podsiadło. Świetnie w bramce prezentował się Jakub Wysocki. W 37. minucie Dawid Krysiak doprowadził do remisu [13:13]. Z niewygodnej pozycji gola dla Unii zdobył Vladyslav Parovinchak. Chwilę później szansy na podwyższenie prowadzenia z kontrataku nie wykorzystał Michał Słupski. Piękną bramkę kontaktową dla Lubina trafił Jakub Moryń [16:17].

Na ławkę kar oddelegowany został wspomniany wcześniej, Jakub Moryń. Czwarty punkt z siódmego metra dla tarnowian w tym spotkaniu dorzucił skrzydłowy, Aleksandr Bushkou. Z Wysockim nie dał sobie rady także Patryk Iskra. Kolejna kara dla gospodarzy, tym razem na 2. minuty z boiska zszedł  Paweł Kałużny. Nieskutecznie, ponad bramką rzut oddał Jakub Moryń.

Dziesięć minut przed końcem, o kolejny czas w tym spotkaniu poprosił Tomasz Kozłowski. Obrotowy tarnowian, Łukasz Kucharzyk wyprowadził „Jaskółki” na czterobramkową przewagę [17:21]. Końcówkę spotkania zdominowali goście, wygrywając 21:25. MVP spotkania został bramkarz Zagłębia, Damian Procho.

W kolejnej, 8. serii ORLEN Superligi tarnowianie zmierzą się przed własną publicznością z KGHM Chrobrym Głogów. Początek tego spotkania w Arenie “Jaskółka” Tarnów o 20:00 w piątek, 6 października.

Zagłębie: Procho (44%), Schodowski (11%), Byczek – Hlushak 3, R. Krupa, Moryń 3, P. Krupa 3, Krysiak 4, Sarnowski, Drozdalski 1, Bekisz 1, Iskra 3, Pedryc 2, Kałużny, Kozłowski, Rutkowski 1

Kary: Pedryc (dwa razy), Hlushak, Moryń (dwa razy), Kałużny, Kozłowski, Drozdalski

Karne: 1/1

Unia: Małecki, Wysocki (35%) – Wątroba, Sanek 2, Podsiadło 3, Mehdizadeh, Małek, Bushkou 4, Smolikau 3, Adamski 1, Słupski 2, Parovinchak 5, Kucharzyk 1, Sikora 2, Mrozowicz, Tokarz 2

Kary: Bushkou, Kucharzyk