Marek Bartosik rozstaje się z Unią.

Po jednym sezonie spędzonym w biało-niebieskich barwach z Grupą Azoty Unią Tarnów żegna się Marek Bartosik. Bramkarz podjął decyzję o zakończeniu sportowej kariery.

Grupę Azoty Unię Tarnów czekają zmiany na pozycji bramkarza. Po roku spędzonym w Tarnowie decyzję o odejściu z drużyny podjął Marek Bartosik. Bramkarz dołączył do ekipy Jaskółek w 2022 roku, poprzednio reprezentując barwy Zagłębia Lubin. Przez cały miniony sezon wraz z Patrykiem Małeckim tworzył zgrany bramkarski duet.

Marek wystąpił w 25 ligowych spotkaniach. Wielokrotnie popisywał się efektownymi obronami, które nie raz nominowane były do najlepszych interwencji serii. Często także to dzięki jego dobrej dyspozycji drużynie Unii udawało się wyszarpać punkty w najbardziej zaciętych i wyrównanych spotkaniach.

Zawodnik z powodów osobistych zdecydował się jednak na zakończenie sportowej kariery i rozwiązanie kontraktu z klubem.  Marek – dziękujemy Ci za ten rok, za wspaniałą współpracę i za każdą odbitą piłkę! Życzymy powodzenia w przyszłości i sukcesów w realizacji każdego założonego celu.