Wzmocnienie na prawym skrzydle! Marcel Zdobylak nowym zawodnikiem Grupy Azoty Unii Tarnów.

Do tarnowskiej Unii w sezonie 2023/2024 dołączy Marcel Zdobylak. Prawoskrzydłowy poprzednie sezony reprezentował barwy Chrobrego Głogów. Z Grupą Azoty Unią Tarnów związał się dwuletnim kontraktem.

Po kilku pożegnaniach przyszedł czas na powitanie nowych zawodników! Do Grupy Azoty Unii Tarnów dołączy 23-letni Marcel Zdobylak, wychowanek Chrobrego Głogów. Zawodnik zadebiutował w PGNiG Superlidze w 2017 roku jako osiemnastolatek. W swoim pierwszym sezonie w 15 występach rzucił 15 bramek. Kolejny rok młody prawoskrzydłowy spędził w pierwszoligowym MKS Real-Astromal Leszno, gdzie miał możliwość nabrać sporo cennego doświadczenia. W sezonie 2019/2020 powrócił do najwyższej klasy rozgrywkowej, a jego kariera zaczęła nabierać tempa.

W kolejnych 4 sezonach w superligowych rozgrywkach do bramki trafiał 275 razy. W ekipie Chrobrego był jednym z głównych egzekutorów rzutów karnych – na swoim koncie ma ich 131. W tarnowskim zespole od nowego sezonu na boisku zastąpi Keisuke Matsuurę i wraz z Aleksandrem Bushkowem będzie tworzyć leworęczny duet na prawym skrzydle.

– Długo się nie zastanawiałem po otrzymaniu propozycji od zarządu klubu, bo myślę, że Tarnów jest świetnym miejscem, aby dalej rozwijać się jako zawodnik. To ambitna drużyna, która zawsze walczy do końca, nigdy nie odpuszcza. Do tego świetnie wspominam atmosferę panującą podczas meczów, jak i klub kibica, który jeździł za drużyną po całej Polsce. Od siebie mogę obiecać walkę o każdy centymetr boiska i, mam nadzieję, wiele pięknych, wspólnie spędzonych chwil. Do zobaczenia na hali! – podsumowuje swoją decyzję o dołączeniu do tarnowskiej Unii sam zawodnik.

Kontrakt Marcela Zdobylaka obowiązuje do końca sezonu 2024/2025. Marcel – życzymy Ci samych świetnych występów, jak najwięcej sukcesów w nowych barwach i dalszego rozwoju sportowej kariery. Witamy w Tarnowie i do zobaczenia w Arenie Jaskółka!

There is nothing to show here!
Slider with alias sponsorzy not found.