Bramkarz Brązowych Medalistów dołączy do Unii!

Zapowiadają się zmiany na pozycji bramkarza w zespole Grupy Azoty Unii Tarnów. Do drużyny dołączy Paweł Kazimier, który przez ostatnie pięć sezonów reprezentował barwy Górnika Zabrze. Tegoroczny Brązowy Medalista podpisał w nowym klubem dwuletni kontrakt.

Gdy o swoich planach związanym z odejściem tarnowski klub poinformował Marek Bartosik pojawiła się potrzeba znalezienia zawodnika, który zastąpi go na pozycji bramkarza. Wybór padł na Pawła Kazimiera, od 2018 roku zawodnika Górnika Zabrze.

Kazimier jest wychowankiem Pogoni 1945 Zabrze. Swoją seniorską karierę rozpoczynał w drugoligowym SPR Grunwald Ruda Śląska, w którym spędził jeden sezon. Jego talent został jednak doceniony przez klub z najwyższej klasy rozgrywkowej- w Górniku Zabrze występował przez kolejne 5 lat rywalizując o pozycję na boisku m.in. z Piotrem Wyszomirskim i Jakubem Skrzyniarzem, z każdym sezonem nabierając cennego doświadczenia.

Dołączenie do drużyny Unii Tarnów uważam za świetną możliwość do dalszego rozwoju moich umiejętności. Nowa drużyna to zawsze nowe wyzwania i nowe cele. Jestem przekonany, że dam z siebie wszystko na każdym treningu, meczu oraz mam nadzieję, że zebrane przeze mnie doświadczenie wraz z świetną atmosferą panującą na hali pomoże drużynie w osiąganiu sukcesów. Do zobaczenia na hali! – podsumowuje swoją decyzję zawodnik.

Nowy bramkarz Unii Tarnów ma 24 lata i 192 cm wzrostu. W swoim nowym klubie bramkarski duet będzie tworzyć z Patrykiem Małeckim. Jego kontrakt obowiązuje do końca sezonu 2024/2025.

Pawle – witamy w drużynie i życzymy Ci samych udanych występów, jak najwięcej skutecznych interwencji i sportowych sukcesów. Powodzenia i do zobaczenia w tarnowskiej hali!