Matsuura nie zagra w Tarnowie

Po 2 latach spędzonych w Tarnowie jako zawodnik Grupy Azoty Unii klub zmieni także Keisuke Matsuura. Pochodzącego z Japonii zawodnika czekają nowe sportowe wyzwania.

Keisuke Matsuura to już kolejny zawodnik, którego w kolejnym sezonie nie zobaczymy w biało-niebieskich barwach. „Matsu” dołączył do drużyny w 2021 roku. Początki nie były jednak dla niego łatwe – jako rozgrywający o pozycję na boisku rywalizował z najskuteczniejszym w tamtym czasie strzelcem Jaskółek, Rennosuke Tokudą.

Leworęczny zawodnik rozwinął skrzydła i pokazał swój prawdziwy potencjał dopiero w sezonie 2022/2023. Częściej niż na rozegraniu pojawiał się na pozycji skrzydłowego. Zdecydowanie wzrosła jego skuteczność (55 bramek w 26 meczach), a także pewność siebie – wielokrotnie potrafił zaskoczyć rywali w najtrudniejszych momentach gry. Stał się także jednym z głównych egzekutorów rzutów karnych, których na koncie zapisał 26.

Przygoda Keisuke Matsuury z Grupą Azoty Unią Tarnów dobiega jednak końca. Matsu – dziękujemy ci za 2 lata spędzone w Tarnowie, za twoją ambitną postawę i za każdą bramkę. Będziemy trzymać kciuki i z ciekawością śledzić Twoją dalszą sportową karierę. Powodzenia!