Kolejny sezon bez trenera Strząbały

Na stanowisku trenera Grupy Azoty Unii Tarnów szykują się zmiany. Po roku współpracy klub opuszcza trener Tomasz Strząbała – jeden ze współautorów największego ligowego sukcesu w historii tarnowskiego zespołu.

Trener Strząbała z tarnowskim klubem związał się w 2022 roku. Z zespołu, który sezon wcześniej do końca walczył o utrzymanie, w krótkim czasie stworzył ekipę przez wielu określaną jako jedną z największych rewelacji sezonu 2022/2023.

Podczas pełnienia przez niego funkcji trenera skrzydła rozwinęło większość zawodników, co wpłynęło na zainteresowanie nimi ze strony innych drużyn o zdecydowanie większych możliwościach. Oczy handball’owego świata zwróciły się także w kierunku samego trenera, dla którego również pojawiły się możliwości rozwoju kariery.

Ostatecznie trener Strząbała podjął decyzję o zakończeniu współpracy z Grupą Azoty Unią Tarnów. W sezonie 2023/2024 poprowadzi Górnik Zabrze – tegorocznego brązowego medalistę Mistrzostw Polski, który zagwarantował sobie udał również w rozgrywkach europejskich, co będzie kolejnym dużym wyzwaniem, a my z całego serca będziemy kibicować trenerowi w osiąganiu jak najlepszych wyników.

Trenerze – dziękujemy za wspaniałe miesiące spędzone w Tarnowie i za ciężką pracę włożoną w przygotowania do każdego meczu. Życzymy samych sukcesów w dalszej karierze, jak najwięcej tytułów i realizację wszystkich założonych celów. Do zobaczenia na superligowych parkietach!